Президент надав свої пропозиції до скандального законопроєкту про е-декларації

Поправки до закону про е=декларування

Президент Володимир Зеленський наклав вето на законопроєкт про відновлення е-декларацій для чиновників всіх рівнів. Адже документ не передбачав публічного відкриття декларацій для громадськості. Президент виклав свої пропозиції до законопроєкту.

Про це повідомляє пресслужба Верховної Ради, передає Nikcenter.

Глава держави все ж таки запропонував парламенту зробити відкритим для всіх доступ до Реєстру декларацій.

«Не можу погодитися із запропонованим законом підходом, згідно з яким не забезпечується відкритий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», – наголосив Володимир Зеленський.

Однак, щодо певних категорій чиновників – все ж таки збережуться обмеження. Зокрема, НАЗК повинне забезпечити цілодобовий доступ до електронних декларацій. Але в публічному доступі не відображатимуться декларації військовослужбовців Державної прикордонної служби та Державної служби спеціального зв’язку, Збройних Сил України включно з іншими військовими формуваннями.

Також не перебуватимуть в публічному доступі декларації поліцейських, поранених, полонених та українців, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.

Для вилучення декларацій вищеперелічених категорій керівник державного органу повинен звернутися з заявою до НАЗК.

Однак обмеження не стосуватимуться військовослужбовців, які обіймають посади в органах державної влади. Згідно з пропозиціями президента України, це:

  • які входять до складу військово-лікарських комісій, лікарсько-льотних комісій або відряджені до них;
  • які здійснюють підготовку, організацію, проведення закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення;
  • військовослужбовці на посадах міністрів та їхніх заступників, керівників центральних і місцевих органів виконавчої влади та їхніх заступників, на інших посадах в апаратах міністерств, інших центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів системи правосуддя або відряджених на такі посади.

Нагадаємо, 12 вересня накладено вето на скандальний закон про відновлення електронного декларування для державних посадовців. Резонанс в суспільстві викликала поправка, що забороняла публічний доступ до декларацій чиновників.

Раніше повідомлялося про те, що 5 вересня Верховна Рада проголосувала за законопроєкт №9534, який передбачає обов’язкове повернення для посадовців електронного декларування.

Володимир Зеленський, декларації, законопроєкт, посадовець

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER