Чи будуть вибори в 2024 році: офіційна відповідь

вибори 2024

Останніми тижнями в українському інфопросторі поширюються тези про можливе проведення виборів президента України та до Верховної Ради в наступному році. Сьогодні, 15 вересня, уряд затвердив проєкт державного бюджету на 2024 рік.

Про це повідомив у своєму Telegram Ярослав Железняк, передає Nikcenter.

В державному бюджеті на наступний рік не передбачено додаткових коштів, які можна було б використати для виборчого процесу.

«Все, інтрига знята: видатки на вибори в наступному році НЕ передбачені», – наголосив народний депутат.

Варто додати, що у 2019 році, коли проводилися вибори президента України, для роботи Центральної виборчої комісії виділили 4 мільярди гривень.

Слова Ярослава Железняка підтвердив і прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Глава уряду заявив, що в Україні не передбачено механізмів проведення виборів під час війни. Тому, у влади немає жодного розуміння як це має відбуватися.

Якщо проводити вибори в умовах повномасштабної війни, залишається під питанням як зможуть проголосувати військові в окопах та траншеях. І яким чином військовослужбовці зможуть висувати свої кандидатури на вибори.

«Що робити з окупованими територіями? Що робити з біженцями за межами України, як у цивілізованих країнах, так і на території держави-агресорки, яких туди вивезли або депортували? Що робити з внутрішньо-переміщеними особами, яких мільйони, які не завжди зареєстровані і зможуть отримати талони», – зазначив Шмигаль.

Наразі головним пріоритетом української влади є звільнення всіх окупованих територій, а після цього проведення виборчих процесів. Прем’єр-міністр додав, що у випадку запропонування західними партнерами форматів виборів, вони будуть розглянуті. Тоді можливо знайдуться шляхи та варіанти як проходитиме виборчий процес.

Натомість на проведенні виборів наполягають деякі партнери. Зокрема, висловив активну позицію щодо виборів в Україні американський сенатор від Республіканської партії Ліндсі Грем.

Відповідно до Конституції вибори до Верховної Ради мали б відбутися в жовтні 2023 року, а президентські – весною 2024 року. Однак, правовий режим воєнного стану не передбачає проведення виборів.

Нагадаємо, кремль планує провести ряд провокацій, зокрема імітацію проведення виборів до “обласних органів влади” відповідно до “російського законодавства”. Російська влада змушена проводити імітацію виборів у стислі строки.

Верховна Рада, вибори, війна в Україні, воєнний стан, повномасштабна війна

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER