У Вознесенську з четвертої спроби обрали будівельника комунальної сонячної станції: з найвищими цінами

 

Управління ЖКГ Вознесенської міськради заплатить 7,5 млн грн ПНВП «Нікоінтерм» за будівництво сонячної станції для водоканалу потужністю до 150кВт. Торік аналогічну станцію КП “Водопостачання м. Вознесенська” без тендеру замовило фірмі «СпецТехПартнер» на 1,5 млн грн дешевше.

Про це свідчать дані ProZorro, повідомляє Nikcenter.

Тендер на будівництво нової фотовольтаїчної станції (сонячної електростанції) у Вознесенську управління ЖКГ оголошувало тричі. Перші торги було скасовано через відсутність пропозицій. На другому тендері зустрілися миколаївське ПВНП «Нікоінтерм» та київське ТОВ «Оптима інжиніринг». Учасники запропонували 7,83 млн грн та 7,86 млн грн відповідно. Але вознесенські комунальники відхилили обидві пропозиції. «Нікоінтерм» надав неповний комплект документів щодо виконання аналогічних замовлень, а кияни додали до кошторису обладнання, якого не було у технічному завданні.

Третього разу у торгах взяли участь вже п’ять компаній, під час аукціону чотири учасники суттєво знизили свої ціни. Зокрема, «Нікоінтерм» зголосився побудувати станцію на 300 тис. грн дешевше, ніж у травні, за 7,54 млн грн. А пропозиції ще двох учасників обмежувалися лише 7 млн грн.

Втім, і цього разу визначити переможця вдалося не одразу. Вознесенські комунальники відхилили пропозиції чотирьох учасників, але ці дії були скасовані Антимонопольним комітетом за скаргою ТОВ «ДЦ Енергобуд». Втім, замовник все одно знайшов приводи вдруге відхилити пропозиції «ДЦ Енергобуд» та ще трьох компаній, ціни яких були нижчими за пропозицію «Нікоінтерм».

Зазначимо, що під час другої спроби завершити тендер управління ЖКГ надало додатковий час для усунення невідповідності у документах лише «Нікоінтерму».

14 серпня управління ЖКГ та капбудівництва Вознесенської міськради підписали договір з приватним налогоджувально-виробничим  підприємством «Нікоінтерн». Роботи мають бути виконані до початку вересня поточного року. 

У кошторисі станції закладені зависокі ціни на устаткування

Аналіз, проведений журналістом Nikcenter, показав, що ціни на найдорожче обладнання в кошторисі помітно вищі ринкових.

Так, трансформатор трифазовий з двома обмотками ТМ-160/10 У1 для Вознесенська обійдеться у 159 422 грн. Лише місяцем раніше Нововолинська КЕЧ придбала на тендері  у ТОВ “ЗАПОРІЖЕЛЕКТРОАПАРАТ” аналогічний трансформатор за 140 тис. грн. На інтернет-майданчиках пропонують ці ж трансформатори під замовлення ще дешевше, за 118,8 тис. грн.

Майже половину вартості станції складають 274 фотогальванічні модулі потужністю 600 Вт. У кошторисі «Нікоінтерму» ціна одного такого модуля – 11 018 грн за штуку, загалом на 3 млн грн. Наявні у ProZorro документи не містять назви конкретної моделі, а ціни на ринку коливаються у широкому діапазоні. 

Але торік будівництво сонячної станції такої ж потужності за тією самою адресою замовляло КП “Водопостачання м. Вознесенська”. Водоканал без використання електронної системи в листопаді віддав цей підряд місцевій ТОВ «СпецТехПартнер» за 5,96 млн грн. Компанія мала завершити роботи до кінця року.  Звести станцію не вдалося, а проєкт передали від комунального підприємства до управління ЖКГ та капбудівництва.

У грудні водоканалу пропонували фотоелектричні модулі Trina Solar TSM-DE19M-535 W по 9 723 грн за штуку, загалом на 2,6 млн грн. У онлайн-магазинах сьогодні аналогічні панелі пропонують по 7,7 – 7,8 тис. грн. 

Додамо, що «СпецТехПартнер» пропонував вознесенському водоканалу використати для станції інвертор HUAWEI SUN 2000-50 KTL-M0 за ціною 144 310 грн (у кошторис було внесено три таких установки на 483 080 грн). Сьогодні дилери пропонують їх по 145 тис. грн та 147,5 тис. грн. 

Та вже за новою угодою «Нікоінтерм» поставить пару таких інверторів за ціною 169 512 грн за штуку.

Міський голова Євген Величко розповів журналістам, що Вознесенськ побудував вже дві сонячні станції для зменшення витрат на електроенергію місцевого водоканалу. Третя станція має таке ж призначення і будується коштом грантової програми німецького агентства розвитку GIZ.

ПНВП «Нікоінтерм» зареєстроване у Миколаєві 20 років тому, її єдиним власником та директором є Дмитро Колосовський. Привертає увагу розмір статутного капіталу фірми – лише 100 грн. За час свого існування підприємство виграло тендерів на 76 млн грн, переважно з будівництва й ремонту котельних та мереж газопостачання. Від 2022 року тендер у Вознесенську став першою перемогою «Нікоінтерму» на ринку публічних закупівель.

Нагадаємо, Миколаївводоканал без тендерів заплатить улюбленій фірмі 7 мільйонів за ремонт провалів каналізації

Вознесенськ, тендер


Андрій Попов

У журналістиці понад 20 років. Тематика: економіка, місцеве самоврядування, розвиток міста, ефективність використання публічних коштів.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER