Від 2 до 30 тисяч: скільки миколаївські та одеські чиновники готові витратити на офісні крісла під час війни
Миколаївська міська рада без конкурсу придбала 12 офісних крісел по 7,4 тис. грн за штуку. Обновка потрібна через торішню масову крадіжку офісної техніки та меблів, яку мерія намагалася приховати.
Nikcenter проаналізував аналогічні бюджетні закупівлі Миколаївщини та Одещини і виявив, що миколаївські чиновники придбали крісла дорожче, ніж, наприклад, у Вищому антикорупційному суді. Але найдорожчим за два роки в Україні виявилось крісло, придбане обласною радою за тиждень до великої війни.
Примхливі бюджетники Миколаївщини
Про проведення закупівлі офісних крісел Миколаївська міська рада прозвітувала у червні. Закупівля відбулася без використання електронної системи. Загалом за поставку 12 крісел ФОП Світлана Щербина має отримати 88,8 тис. грн. Текст договору не розміщено на ProZorro, тож яку саме модель обрали для миколаївських чиновників, невідомо.
Нагадаємо, що про масову крадіжку техніки та офісного приладдя з будівлі міської ради, яка відбулася торік, стало відомо лише у квітні 2023 року. Чиновники, які відмовилися надавати журналістам Nikcenter інформацію щодо виплат міського голови та його заступників, отриманих протягом року війни, були змушені пояснити відмову у наданні доступу до публічної інформації зникненням компʼютерів.
Проте, окрім міської ради, на Миколаївщині протягом 2022-2023 років інші замовники також закуповували офісні крісла. Найчастіше комунальні підприємства та бюджетні установи брали офісні крісла за ціною від 2 до 4 тис. грн.
Одними із найдешевших були крісла, придбані Головним управлінням ДСНС у Миколаївській області (2500 грн) та ОКП “Миколаїоблтеплоенерго” (2975 грн). Дорожчими – сидіння для чиновників управління ЖКГ Первомайської міськради (по 4511 грн).
А от Миколаївська обласна лікарня відновного лікування у травні цього року заплатила за 4 крісла 41,6 тис. грн – понад 10 тис. грн за штуку.
Нарешті рекордсменом за ціною офісного крісла під час воєнного стану на Миколаївщині виявилося КНП «Южноукраїнська багатопрофільна лікарня». Тут за крісло «ROYAL» з чорною екошкірою у липні 2022 року віддали 21 тис. 150 грн без ПДВ.
«Плавна форма і незвичайна фактура моделі створюють ефект мерехтливих хвиль, які ніжно огорнуть ваше тіло і подарують неймовірний комфорт. Відчуйте теплий подих морського вітру і здійсніть свої найзаповітніші мрії в приголомшливому кріслі ROYAL!», – так рекламує ці крісла виробник на власному сайті.
Нагадаємо, що протягом лютого-листопада минулого року Миколаїв майже щодня обстрілювали російські війська, зруйнувавши понад 17 тисяч цивільних обʼєктів у регіоні, серед яких і медичні заклади.
Але треба визнати: крісло очільника южноукраїнської лікарні все ж не найдорожче в області. За тиждень до початку широкомасштабного російського вторгнення Миколаївська обласна рада придбала крісло «KENNEDY BLACK» у ТОВ “АРТ-ПРОМ” за 27,9 тис. грн. «Престижне крісло AMF KENNEDY – це втілення респектабельності», – переконує реклама.
Дорогі крісла для укриттів
В Одеській області, як і на Миколаївщині, вартість офісних крісел, придбаних за рахунок бюджету, різнилася. Авангардівська сільська рада Одеського району у травні придбала за двома угодами 12 крісел по 7,3 тис. грн – майже як у мерії Миколаєва.
А от у будинку культури міста Ананьєва у квітні облаштували кріслами своє укриття. Шість крісел по 6 тис. грн за штуку без ПДВ тут також придбали поза конкурсом, але в тексті угоди модель крісла для бомбосховища не вказана.
Дорожчі крісла купували одеські лікарні. Міська клінічна лікарня №11 м. Одеси у квітні цього року придбала набір меблів із кріслом, яке коштувало бюджету 9,8 тис. грн.
Торік одеська дитяча міська поліклініка №5 купила три офісних крісла: два по 9,5 тис. грн та одне за 9,1 тис. грн.
Одне з найприбутковіших державних підприємств, Ізмаїльський морський торговий порт, обмежився кріслом за 12 тис. грн без ПДВ.
Найдорожчим м’яким сидінням для чиновника на Одещині, придбаним за час великої війни, стало офісне крісло, за яке КП «Міське управління житлово-комунального господарства» Чорноморської міськради віддало в липні минулого року 16,6 тис. грн без ПДВ.
Важко стверджувати, яким має бути робоче крісло, придбане за бюджетний рахунок для людини, яка проводить на ньому весь робочий день. Тому обмежимося порівнянням з найдорожчими офісними кріслами, придбаними в Україні загалом за час повномасштабної війни:
- Вищий антикорупційний суд України у березні цього року придбав десять крісел для суддів по 5,9 тис. грн за штуку;
- НАБУ у травні цього року – чотири крісла по 11,4 тис. грн;
- Національний центр “Мала академія наук України” – чотири крісла по 13,3 тис. грн;
- Бучанська міська рада придбала комплект меблів, до якого увійшло крісло вартістю з окремо оплаченими підлокітниками 15,2 тис. грн;
- КНП «Психіатрична лікарня м. Маріуполь» у червні цього року розмістила угоду на придбання п’яти крісел MONROE VELVET по 18,7 тис. грн.
Зазначимо, що жодній із цих заможних бюджетних установ не вдалося перевершити рекорд медиків Южноукраїнська.
Раніше Nikcenter писав про те, що Очаківські комунальники без тендерів роздали підрядів з відновлення асфальтового покриття дворів та вулиць майже на 30 млн грн напередодні створеній фірмі. Як відомо, Очаківська громада через близькість до тимчасово окупованої ворогом Кінбурнської коси майже щодня страждає від обстрілів.
Миколаївська міська рада, миколаївська обласна рада, тендер
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою