Підрив Каховської ГЕС мав руйнівні наслідки для монастиря XVIII сторіччя

Жіночий монастир, розташований у селі Корсунка поруч з Новою Каховкою, зазнає пошкоджень після підриву Каховської ГЕС російськими силами.
Інформацію про руйнацію монастиря оприлюднив Володимир Леонтьєв, окупаційний “мер” Нової Каховки, повідомляє Nikcenter.
Монастир, який був побудований наприкінці XVIII століття, перебував під водою протягом кількох днів. Це призвело до серйозного пошкодження споруди, оскільки вода затопила його фундаменти. Монастир знаходиться за 15 кілометрів від Нової Каховки.
Окупаційна влада має намір викачати воду з монастиря. Проте вони несподівано стикаються з відкриттям промоїн, про які не мали попередньої інформації. Кілька окупантів навіть потрапили в провалля.
У 1784 році, після приєднання Криму до Російської Імперії, була створена Таврійська область, яка пізніше перетворилася на Таврійську губернію. Після цих подій на теперішній південь України почали переїжджати численні мешканці сусідніх країн. Також сюди прибула група старовірів, які відокремилися від церкви і бажали відновлення законного священства в старообрядництві. У 1785 році російська імператриця Катерина ІІ “дозволила” будівництво монастиря та виділила земельні ділянки для старовірів, які побажали оселитись тут. Будівництво монастиря розпочалося в 1787 році.
Таким чином, російські окупанти, підриваючи Каховську ГЕС, фактично руйнують те, що колись було їхнім символом шанування, на чому сьогодні спирається російська пропаганда. Це приводить до непоправних збитків не лише природі, а й культурній спадщині, яка є свідченням минулих епох і цінностей. Така деструктивна діяльність ще раз підкреслює необхідність захисту і збереження нашого спільного надбання для майбутніх поколінь.
Нагадаємо, на місці колишнього Каховського водосховища мисливці на цінності розкрадають історичні артефакти.
Також після підриву Каховської ГЕС на узбережжі моря рятують червонокнижних амфібій – тритонів, які не можуть жити в солоній воді.
історична пам'ятка, пам'ятка культури, підрив Каховської ГЕС
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою