Окупаційний «губернатор» Херсонщини запустив новий фейк про «американські біолабораторії»

Підконтрольний російським окупантам «тимчасово виконуючий обов’язки губернатора Херсонської області» Володимир Сальдо заявив, що вигадані російською пропагандою «американські біолабораторії» начебто вивчали дію збудників особливо небезпечних хвороб «на людей зі слов’янськими генами» і начебто причетні до масової загибелі птахів в заповіднику «Асканія-Нова» в 2021 році.

Такі заяви Володимир Сальдо зробив у власному Телеграм-каналі, а згодом їх розтиражували інші пропагандистські медіа.

«Тепер наше міністерство оборони (так Сальдо називає міноборони Росії, – ред.) з’ясувало, що не лише пентагонівці досліджували у Херсоні штами особливо небезпечних хвороб, вивчаючи їхній вплив саме на людей зі слов’янськими генами. Міненерго США досліджувало можливість поширення серед людей епідемій пташиного грипу з використанням перельотних птахів. Пам’ятаєте масову загибель на Херсонщині пернатих, у тому числі – червонокнижних, у 2021 році? Тоді, чому це сталося, достовірно так і не з’ясували. Зараз ясно, що однією з найімовірніших причин були американські експерименти на птахах», – йдеться в дописі Володимира Сальдо.

Але в 2021 році був оприлюднений офіційний висновок Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту прав споживачів (Держпродспоживслужби) щодо загибелі понад двохсот рідкісних птахів (переважно – сірих журавлів) в Державному біосферному заповіднику Асканія-Нова. В цьому висновку йдеться, що птахи загинули через отруту для гризунів. Точніше, через недбалість місцевих аграріїв. Вони, готуючись до весняних польових робіт, розкидали по полям оброблене отрутою (бродіфакумом) зерно замість засипання його в нори гризунів.

Під час вивчення тіл загиблих птахів спеціалісти виявили в їх організмах бродіфакум.

«Це антикоагулянт із групи кумаринів, який застосовується як родентицид (тобто отрута) проти всіх видів гризунів. Виявлені концентрації є токсикологічно значущими для різних видів птахів і можуть вказувати на можливість їхнього смертельного отруєння», – йдеться у висновку.

Крім тіл птахів, фахівці також досліджували зразки води та зерна, відібрані на полях поблизу заповідника. Бродифакум знайшли в зразках зерна.

До речі, в 2021 році ані Володимир Сальдо, ані росіяни ніяк не коментували факт масової загибелі птахів в заповіднику «Асканія-Нова». Тоді ніхто не пов’язував цю трагедію з діяльністю «американських біолабораторій».

Також Сальдо не уточнив, який же особливий вплив мають небезпечні хвороби «на людей зі слов’янськими генами». І, головне, не конкретизував, що це таке – «слов’янські гени».

Про «американські біолабораторії» вперше заговорили ще в 2015 році. З подачі Тетяни Томіліної – тоді проросійської активістки, ексдиректорки академічного ліцею при Херсонському держуніверситеті, яка під час російської окупації Херсона перейшла на бік загарбників і стала «ректоркою» створеного окупантами фейкового «Херсонського державного університету».

«Інформацію» про «біолабораторії» неодноразово офіційно спростовували і в США, і в Україні. Але фейк час від часу «реанімували»: з’являлися повідомлення в сумнівних європейських виданнях, в російських пропагандистських медіа, а також в українських медіа з пулу Віктора Медведчука і в деяких херсонських виданнях проросійського толку.

Після повномасштабного російського вторгнення в Україну фейк про «біолабораторії» знову «сплив» в інформаційному просторі. Про лабораторії висловлювалися різні представники окупантів та їх херсонські прислужники. Навіть йшлося про те, що «наявність американських біолабораторій» стала однією з причин повномасштабного російського вторгнення в Україну.

Але дуже дивно, що з цього приводу не сказав жодного слова колишній головний державний санітарний лікар Херсонської області, екс-гендиректор державної установи «Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України», Юрій Ромаскевич. Він перейшов на бік окупантів і, за логікою, має бути ключовим спікером з цього питання.

Бо якщо припустити, що «лабораторії» дійсно існували, то саме Ромаскевич був їх херсонським куратором. Але він поки що ніяк не висловлюється на важливу для окупантів тему.

Нагадаємо, російських військових на окупованій частині Херсонщини розміщують в житлі примусово евакуйованих мешканців.

Володимир Сальдо, російські пропагандисти, США


Ірина Паршина

У журналістиці із 2008 року. У Миколаївському центрі журналістських розслідувань працюю з 2015 року. Працювала у Херсоні як фотограф та фотокореспондент.

Коментарів (1)

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER