Збереження Бузького Гарду чи добудова Ташлицької ГАЕС: Міндовкілля бере тайм-аут

 

Міністерство захисту довкілля відмовило в наданні висновку з оцінки впливу на довкілля (ОВД) щодо завершення будівництва Ташлицької ГАЕС у Миколаївській області.

Запис про відмову з’явився в Єдиному реєстрі ОВД 7 квітня, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Національний екологічний центр вважає це черговою перемогою прихильників збереження Бузького Гарду, унікального природно-історичного комплексу на річці Південний Буг.

– Це означає, що боротьба триватиме, оскільки негативний висновок щодо можливості добудови Ташлицької ГАЕС, який був би найбільш логічним, на жаль, Міністерством не був виданий, – зауважили на сторінці організації.

Завершення будівництва Ташлицької гідроакумулюючої станції передбачає підняття рівня води в Олександрівському водосховищі до позначки 16,9 м.

Громадське обговорення Звіту з оцінки впливу на довкілля проєкту добудови Ташлицької ГАЕС стартувало 1 лютого 2023 року. За планом, Ташлицька ГАЕС повинна була мати 6 гідроагрегатів потужністю 150 МВт кожен. Перші два були введені в експлуатацію в 2007 році, третій – запустили в тестовому режимі лише в грудні 2021 року.

Наміри енергетиків завершити будівництво Ташлицької ГАЕС та підняти рівень Олександрівського водосховища зустріли спротив екологів, істориків, патріотичних організацій та місцевих мешканців.

Бузький гард – останній історичний ландшафт доби українського козацтва, центр Бугогардівської паланки Війська Запорізького. Територія є пам’яткою культури національного значення, частиною національного природного парку та регіонального ландшафтного парку «Гранітно-степове Побужжя». Підняття рівня Олександрівського водосховища призвело б до його затоплення.

У 2021 році відновлення робіт щодо завершення Ташлицької ГАЕС викликало протестні акції учасників АТО, звернення науковців та Миколаївської обласної ради до президента. 


Андрій Попов

У журналістиці понад 20 років. Тематика: економіка, місцеве самоврядування, розвиток міста, ефективність використання публічних коштів.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER