Збереження Бузького Гарду чи добудова Ташлицької ГАЕС: Міндовкілля бере тайм-аут

Міністерство захисту довкілля відмовило в наданні висновку з оцінки впливу на довкілля (ОВД) щодо завершення будівництва Ташлицької ГАЕС у Миколаївській області.
Запис про відмову з’явився в Єдиному реєстрі ОВД 7 квітня, повідомляє Центр журналістських розслідувань.
Національний екологічний центр вважає це черговою перемогою прихильників збереження Бузького Гарду, унікального природно-історичного комплексу на річці Південний Буг.
– Це означає, що боротьба триватиме, оскільки негативний висновок щодо можливості добудови Ташлицької ГАЕС, який був би найбільш логічним, на жаль, Міністерством не був виданий, – зауважили на сторінці організації.
Завершення будівництва Ташлицької гідроакумулюючої станції передбачає підняття рівня води в Олександрівському водосховищі до позначки 16,9 м.
Громадське обговорення Звіту з оцінки впливу на довкілля проєкту добудови Ташлицької ГАЕС стартувало 1 лютого 2023 року. За планом, Ташлицька ГАЕС повинна була мати 6 гідроагрегатів потужністю 150 МВт кожен. Перші два були введені в експлуатацію в 2007 році, третій – запустили в тестовому режимі лише в грудні 2021 року.
Наміри енергетиків завершити будівництво Ташлицької ГАЕС та підняти рівень Олександрівського водосховища зустріли спротив екологів, істориків, патріотичних організацій та місцевих мешканців.
Бузький гард – останній історичний ландшафт доби українського козацтва, центр Бугогардівської паланки Війська Запорізького. Територія є пам’яткою культури національного значення, частиною національного природного парку та регіонального ландшафтного парку «Гранітно-степове Побужжя». Підняття рівня Олександрівського водосховища призвело б до його затоплення.
У 2021 році відновлення робіт щодо завершення Ташлицької ГАЕС викликало протестні акції учасників АТО, звернення науковців та Миколаївської обласної ради до президента.
Бузький Гард, Міндовкілля, ОВД

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою