Правоохоронці встановили особи окупантів, які брали участь в репресіях в Херсоні

Правоохоронні органи, насамперед Служба безпеки України, наразі проводять розслідування по всіх відомих фактах злочинних дій окупантів щодо мешканців Херсона та області.

Про це сьогодні, 15 квітня, у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.

“Зараз усі ці випадки документуються, у всіх потерпілих є процесуальний статус потерпілих”, — зазначив він.

На думку Соболевського, те, що відбувалося у Херсоні та області протягом більш ніж 8 місяців окупації, є геноцидом.

“Забирали людей із мітингів, забирали під час обшуків і просто інколи на вулицях, закривали у катівні. Над ним знущалися протягом місяців… Те, що відбувалося у нас на Херсонщині під час окупації, це просто страшні речі. Камери були окремі. Уявіть, дитячі камери, були камери для жінок, де їх утримували просто в нелюдських умовах”, — розповідає гість ефіру.

Він упевнений, що матеріали розслідувань після їх закінчення будуть представлені міжнародній спільноті, а винні не уникнуть покарання. Тим більше, що вони встановлені, хоч і ховали обличчя від своїх жертв.

“Ми можемо говорити про те, що всі особи встановлені, хто брав участь у цих злочинах, хто саме це робив. Незалежно від того, що вони ховали, намагалися сховати свої обличчя від людей, яких тримали у цих катівнях. Я дуже сподіваюся на те, що всі ці люди відповідатимуть… Ще раз зазначу, це просто був геноцид”, — наголосив перший заступник голови Херсонської облради.

Соболевський переконаний, що перші суди щодо злочинів, скоєних окупантами на Херсонщині, розпочнуться ще до перемоги України у війні. При цьому він наголосив, що ці злочини не мають терміну давності.

Нагадаємо, правозахисна організація Human Rights Watch навела нові докази військових злочинів російської армії під час окупації Херсона та його околиць. Йдеться про тортури, погрози та знущання з місцевих жителів. Доповідь правозахисників містить свідчення 34 людей, зокрема постраждалих та їхніх родичів. Він оприлюднений на додаток до тих доказів, що вже публікувалися організацією у 2022 році.

Раніше повідомлялося, що російські окупанти запроваджують на Херсонщині цифровий військовий облік.

катівні, Окупація Херсонщини, репресії


Ірина Паршина

У журналістиці із 2008 року. У Миколаївському центрі журналістських розслідувань працюю з 2015 року. Працювала у Херсоні як фотограф та фотокореспондент.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER