Технології, що використовуються у шинах Nokian

 

Для більшості автомобілістів застосування в літніх шинах нових інноваційних технологій виробництва – безперечний плюс. Такі моделі куди надійніші, довговічніші та безпечніші. Однак не всі водії, які бажають купити шини Nokian, знають, що дає та чи інша технологія. Давайте розберемося, чим фінські інженери дивують нас у повсякденному житті.

Технологія “холодний дотик” або Cool Touch Design. Конструкція протектора відрізняється густішим розташуванням канавок, що зберігає край блоку від руйнування. Конструкція холодного дотику дозволяє зберігати жорсткість і забезпечує міцне зчеплення з дорогою, до того ж ближча нарізка ламелів не даючи їм зміщуватися. Це допомагає мінімізувати тертя та тепловиділення, а отже – знижує опір шини до кочення, дозволяючи водіям економити паливо.

Технологія Slush Blower (видалення бруду і сльоти) заслуговує на особливу увагу. У моделях, де використовується ця інновація, передня кромка блоку розташована уступами та під нахилом. Така конструкція посилює зчеплення зі зледенілою дорогою і під час дощу, оскільки Slush Blower буквально «видаляє» бруд і воду з канавок.

Не варто плутати Slush Blower із технологією використання кромки захисту від сльоти. Кромка захисту є спеціальним бар’єром клиноподібної форми, який сприяє відведенню води та снігової жижі, що забезпечує більш міцне зчеплення на дорозі, покритій шугою.

Зниження шуму так само стоїть у пріоритеті у інженерів Нокіан, тому була розроблена Silent Sidewall Technology, що поглащує звуки на боковині при деформації, що виникає при контакті протектора з асфальтом. Вкрай актуальна для літньої гуми Nokian, тому показники шуму у фінської продукції часто бувають з позначкою 72 дБ.

Ще одна технологія від Nokian, про яку варто знати – система 3D Lock Sipe, що дозволяє зовнішнім блокам, розташованим на бічній поверхні протектора при зіткненні з дорогою замикатися на замок. Внаслідок дії даної інновації, зсуву ламелей не відбувається. Тим самим 3D Lock Sipe сприяє підвищенню зносостійкості гуми, навіть якщо її експлуатують украй поганими дорогами.

Звичайно, це далеко не всі технології фінської компанії Нокіан, які використовуються у шинах. Багатомільйонні вкладення дають свої плоди, щорічно виходять у світ і тестуються нові інноваційні рішення, що дозволяють створювати все більш досконалі та безпечні літні та зимові шини.

На правах реклами 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт Нікцентру.

Соцмережі

Copyright © 2012-2023. Центр журналістських розслідувань.