У Давосі Сєнкевич озвучив, що заважатиме відбудові Миколаєва – нова хвиля агресії та корупція

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич вважає, що повномасштабна російсько-українська війна – це шанс для України, зокрема для Миколаєва, змінитись і стати краще. Але цьому, на його погляд, заважає  корупція та можлива нова хвиля російської агресії. 

Про відбудову Миколаєва Олександр Сєнкевич розповів на Всесвітньому економічному форумі у Давосі 19 січня, передає Центр журналістських розслідувань

Сєнкевич наголосив, що за час повномасштабного вторгнення майже щодня місто зазнавало обстрілів з боку загарбників. Через це Миколаїв посів третє місце серед українських міст за кількістю ворожих обстрілів. За його словами, до того, як 11 листопада ЗСУ звільнили Херсон, окупанти не обстрілювали Миколаїв лише 48 днів. Водночас, великим випробуванням стало припинення постачання питної води для містян із 12 квітня.

Переломним моментом, вважає очільник міста, стала промова президента України Володимира Зеленського, під час якої він звернувся до парламенту Данії та попросив їх допомогти Миколаєву вирішити нагальні проблеми з водо- та теплопостачанням. Допомога полягала також і у створенні плану розвитку міста у майбутньому. Пізніше стало відомо, що Данія погодилася очолити відбудову міста після завершення війни. 

Сєнкевич розповів, що планування подальшої відбудови міста почали із оцінки наслідків обстрілів. Так, до геопорталу додали новий шар, який показує руйнування, завдані російськими обстрілами. Підтверджені збитки від пошкоджень були оцінені в майже 900 млн євро.

Він зазначив, що після війни Україна буде великим економічним плацдармом, і до цих змін потрібно починати готуватись вже зараз. Проте, навіть із закінченням  бойових дій інвестори будуть боятись «заходити» на український ринок, оскільки очікуватимуть нової хвилі російської агресії. Тому необхідно пам’ятати і про внутрішніх інвесторів, вважає Сєнкевич.

Міський голова згадав і про інші чинники, які гальмуватимуть відбудову Миколаєва – корупцію. 

«Ми обговорювали державні закупівлі, і це найбільша проблема в Україні зараз. Так, у нас є компанії – є покупці і продавці, але вони не мають рейтингу на платформах для закупівель. Ми маємо таке явище, як «тендерні шахраї» (tender breakers), які виграють тендери, при цьому не маючи досвіду і відповідного гарного рейтингу – вони погано виконують свою роботу, втрачаючи гроші і репутацію», – заявив він. 

Разом із Сєнкевичем у дискусії про відбудову українських міст брали участь мер Житомира Сергій Сухомлин та міський голова Львова Андрій Садовий.

Раніше Центр журналістських розслідувань писав про те, у скільки місцева влада та міжнародні експерти оцінили вартість відбудови Миколаєва.

Нагадаємо, Центр журналістських розслідувань з’ясував, що згаданий Сєнкевичем у його виступі геопортал був зроблений з переплатою у 10 разів, a фірма-підрядник була пов’язана з місцевими чиновниками.


Олеся Баранцевич

Журналістка-розслідувачка МЦЖР. Авторка антикорупційних розслідувань, співавторка розслідувань про воєнні злочини російських окупантів в Україні. Лауреатка Всеукраїнської премії імені Василя Сергієнка.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER