На лікування за кордон можуть направити три групи українських пацієнтів

Міністерство охорони здоров'я спільно з Єврокомісією відправляють на лікування за кордон людей, які постраждали під час війни, осіб, які потребують комплексного спеціалізованого лікування та онкохворих дітей.

Загалом понад 1,4 тисячі  українців направили на спеціалізоване лікування за кордон, заявив голова Комітету ВРУ з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Онкохворих дітей спочатку відправляють до дитячого онкохабу UNICORN у Польщі, а потім – до провідних онкоцентрів, визначених Міжнародною спільнотою дитячих онкологів. 

Міжнародні партнери разом зі службою екстреної медичної допомоги транспортують пацієнтів, які отримали пораненя внаслідок обстрілу військ РФ, від прифронтової лікарні до львівського медичного хабу, а потім – до аеродрому в Польщі. З Польщі пацієнтів направляють до медичних закладів країн-партнерів. 

За останній тиждень евакуювали 22 українця до Німеччини, Нідерландів та Норвегії. 

За словами Радуцького, рішення про евакуацію на лікування за кордон приймає сімейний лікар. 

Останній має звернутися до обласного Департаменту охорони здоров’я. Потім медичні висновки сімейного лікаря пересилають до МОЗ. Міністерство надсилає запит до електронної системи екстреної евакуації.  Після прийняття рішення про прийом пацієнта, йому пропонують маршрут евакуації. 

У разі, якщо пацієнт чи його родичі, не можуть зв’язатись із сімейним лікарем, то можуть самостійно подати заявку на сайті МОЗ за посиланням.

Нагадаємо, в МОЗ пояснили, як переселенцям відновити втрачені медичні документи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт Нікцентру.

Соцмережі

Copyright © 2012-2023. Центр журналістських розслідувань.