Окупанти відмовили “Червоному хресту” у доступі до колонії в Оленівці

Російські окупанти відмовили міжнародному гуманітарному руху «Червоний Хрест» у доступі до колонії в Оленівці (Донецька область), де нещодавно були убиті понад 50 українських військових.

Про це інформує пресслужба відомства.

«Червоний Хрест» засудив убивство військовополонених

— Ми рішуче засуджуємо нещодавній напад на колонію для військовополонених в Оленівці. У збройному конфлікті в Україні було втрачено надто багато життів і зруйновано сімей, — йдеться у повідомленні.

Вони відразу запросили доступ до Оленівки та військовополонених, пропонуючи медичну допомогу пораненим, підтримку в евакуації важкопоранених до найближчих медичних закладів і в наданні ресурсів для ідентифікації загиблих.

— Ми готові підтримати повернення та передачу останків. Ми продовжуємо нашу роботу, щоб донести новини до сімей, які втратили зв’язок із близькими під час цього конфлікту, — наголосили у відомстві. 

Окупанти відмовили «Червоному Хресту», попри те, що надання МКЧХ доступу до військовополонених є обов’язком сторін конфлікту відповідно до Женевських конвенцій.

— Ми не припинимо шукати доступу до цих військовополонених і до всіх військовополонених у цьому міжнародному збройному конфлікті, до яких ми ще не мали доступу, — наголосили у відомстві.

Нагадаємо, окупанти вбили 53 українських полонених і звинуватили в цьому ЗСУ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт Нікцентру.

Соцмережі

Copyright © 2012-2023. Центр журналістських розслідувань.