Росія втратила на війні з Україною більше артилерії, ніж є на озброєнні у деяких країн Заходу – Forbes

Збройні сили РФ намагаються поповнити свої розбиті і виснажені артилерійські батареї. «Інститут дослідження війни» (ISW) вказав на супутникові знімки, які свідчать, що в другій половині липня ворог дістав зі складів 60 старих самохідних гаубиць 2С7 «Піон» на гусеничній базі.

Це третина того, що зберігалося на складах 9-го арсеналу в Омську, пише Forbes.

Масштабне розконсервування старих гаубиць вписується в зусилля Кремля з поповнення втрат у техніці і живій силі за п’ять місяців війни проти України. Залежно від підрахунків, на полях битви загинуло від 15 тисяч до 30 тисяч російських солдатів. Також армія Росії втратила в кілька разів більше бійців, які були поранені. Підтверджені технічні втрати включають 4800 танків, бронемашин і артилерійських систем. Видання пише, що українські військові також знищили 320 ворожих буксированих і самохідних гаубиць, а також важкі міномети і РСЗО. І це серйозні втрати для Росії.

«Російська армія втратила в Україні більше артилерії, ніж у багатьох західних армій взагалі є в арсеналі», – пише Forbes.

Однак, серед цих втрат, які змогли підтвердити незалежні аналітики, лише дві системи 2С7 «Піон». Російська армія вторглася на українську територію, озброєна сотнею цих 47-тонних САУ. Forbes сумнівається, що Москва намагається розширити свої артилерійські формування. Адже їй важко завербувати достатню кількість бійців, щоб поповнити ті бригади, які вже сформовані. Натомість цілком можливо, що Росія хоче використати розконсервовані «Піони» як заміну 152-міліметровим гаубицям, які армія України знищила або захопила.

Також цілком можливо, що САУ з Омська – це заміна аналогічним системам, які були втрачені в боях проти України, але російська армія ще їх офіційно не списала. Багато гаубиць могли просто вийти з ладу через несвоєчасне й неякісне обслуговування. Останнім часом було чимало відео, на яких російська ствольна артилерія вибухала під час ведення вогню через поганий технічний стан.

Forbes пише, що масове виробництво САУ 2С7 «Піон» припало на 1970-ті роки. Ці потужні системи здатні уражати цілі 100-кілограмовими снарядами на відстані до 56 кілометрів. Це громіздка і дуже гучна система. Однак, її радіус дії перевищує далекобійність багатьох систем, які є на озброєнні України. І це компенсує громіздкість «Піонів». 2С7 мають перевагу в артилерійських дуелях, оскільки ці САУ здатні вести вогонь з території за межами досяжності для ворожої артилерії.

Але Forbes зауважує, що в України теж є сотні своїх «Піонів». Крім того, українська армія отримала десятки більш сучасних західних гаубиць калібром 155 міліметрів, далекобійність яких близька до можливостей 2С7. Найбільша загроза для російських «Піонів» – це системи HIMARS, здатні точно уражати ціль на відстані до 70 кілометрів. Це ідеальна контрбатарейна зброя.

Нагадаємо, ЗСУ ліквідували ще 160 російських окупантів і десяток артилерійських систем. Всього з початку повномасштабного вторгнення Росія втратила 40 230 військових.


Оксана Орсач

Журналістка-розслідувачка.Висвітлює у матеріалах корупцію на місцевому рівні та воєнні злочини. Працює в команді Nikcenter з 2019 року.Звертайтеся поштою orsach@nikcenter.org

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER