В ООН підтвердили 5237 випадків загибелі цивільних людей в Україні за 5 місяців війни

Управління Верховного комісара ООН із прав людини змогло підтвердити 5237 випадків загибелі і 7035 – поранення цивільних людей в Україні через повномасштабну війну, розпочату росією.

Це дані від 24 лютого до півночі 24 липня, повідомили в УВКПЛ ООН.

Серед загиблих – щонайменше 348 дітей, серед поранених – 560.

За липень в організації зафіксували 1165 випадків загибелі або поранення цивільних: 285 загиблих і 880 поранених.

— Більшість зафіксованих втрат серед цивільних осіб було спричинено застосуванням вибухової зброї з великою зоною ураження, включаючи обстріли з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетні та авіаудари, – повідомили в УВКПЛ ООН.

Там наголосили, що реальні цифри є «значно вищими», оскільки отримання інформації з деяких місць, де тривають інтенсивні бойові дії, відбувається з затримкою, та багато повідомлень із місць, звідки надходить інформація про втрати серед цивільного населення, все ще потребують підтвердження.

Це стосується, зокрема, населених пунктів Маріуполь (Донецька область), Ізюм (Харківська область), Лисичанськ, Попасна і Сєвєродонецьк (Луганська область), «де, за повідомленнями, мали місце численні випадки загибелі чи поранення цивільних осіб».

Нагадаємо, Human Rights Watch оприлюднила звіт про злочини росіян в Херсонській та Запорізькій областях. Вони описали 42 випадки, коли російські окупаційні війська або примусово викрадали цивільних, або іншим чином свавільно утримували їх, у деяких випадках без зв’язку, і катували багатьох із них.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER