В Херсонській області значно подешевшала готівка, іноді – більш, ніж вдвічі

В Херсонській області істотно зменшилася комісія за переведення в готівку грошей з банківських карток мешканців.

В окупованому регіоні цю послугу надають здебільшого ділки, які контактують з торговцями й беруть у них готівку. Торговці теж отримують свій відсоток від прибутку, який закладається в комісію, яка стягується з того, хто бажає отримати готівку.

Щодо зняття готівки в банках, то в єдиною українською банківською установою, яка поки працює в окупованому Херсоні, є «А-банк». Біля відділень банку в робочий час – великі черги, переважно – з пенсіонерів, для яких заплатити відсоток – відчутний удар по кишені.

Здебільшого люди переводять безготівкові кошти в життєво необхідну для херсонців готівку за допомогою ділків, які надають відповідну послугу. Надають, звісно, неофіційно й без гарантії, що гроші, які отримає клієнт, – не підробка.

Донедавна в Херсоні можна було перевести безготівкові кошти в готівку за 8-15% від суми. В області комісія могла сягнути до 25%. Але останнім часом розмір комісії зменшився. Містяни кажуть, що отримати готівку зараз можна за комісію 6-12% в Херсоні, в області – до 15%.  

Зменшення комісії люди пов’язують з тим, що в області сформувався певний ринок таких послуг й відповідно виникло конкурентне середовище. До того ж, попри старання окупантів «вимити» гривню з області й замінити її російськими рублями, кількість готівкової гривні в регіоні останнім часом, схоже, збільшується. Ймовірно, херсонські підприємці якимось чином завозять українські гроші в область, щоб завадити експансії рубля, яка на руку окупантському бізнесу. Можливо, й відсоток за переведення в готівку зменшений й для того, щоб зберегти певну кількість гривневої маси в економіці області.

Нагадаємо, в АТ «Херсонобленерго» попередили херсонців про новий вид шахрайства.           

Цей матеріал підготувлено ГО «Миколаївський центр журналістських розслідувань» в рамках програми Інституту висвітлення війни та миру «Підтримка регіональних медіа України під час війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу та МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю ГО i не відображає погляди Європейського Союзу, МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт Нікцентру.


Copyright © 2012-2023. Центр журналістських розслідувань.