18.01.2023
14:07

Через потепління дефіцит електроенергії може зменшитись - Укренерго

Сьогодні, 18 січня, українці імовірно споживатимуть менше електроенергії, ніж напередодні, оскільки температура повітря підвищилась. Водночас зберігається суттєвий дефіцит потужності в енергосистемі, особливо у вечірній пік споживання. Наразі генерація не покриває четверть споживання в країні.

Про це розповіли в Укренерго:

"Внаслідок російських ракетних та дронових атак пошкоджені електростанції (генеруючі потужності) та високовольтна мережа. В результаті останньої атаки суттєво пошкоджені декілька енергоблоків теплових електростанцій. До всіх обленерго доведені ліміти споживання на всю добу".

В Укренерго додають, що у кожному регіоні працюють планові погодинні відключення, які мають забезпечувати споживання області на рівні доведеного ліміту. Наразі через їх перевищення вже застосовані аварійні відключення у Харківській, Донецькій, Дніпропетровській, Кіровоградській, Запорізькій, Київській, Житомирській та Черкаській областях України.

Також у районі бойових дій на Харківщині та Донеччині є пошкодження у мережах обленерго.

Загалом енергосистема України вже пережила 12 ракетних атак ворога та 14 ударів БПЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і знаходяться під контролем ворога. 

Нагадаємо, ворог не полишив намірів знищувати критичну інфраструктуру України. В Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають кораблі із ракетами на борту. Під ракетні обстріли може потрапити й Одещина. Жителів регіону просять не ігнорувати сигнали повітряної тривоги.

У центрі уваги