23.12.2022
16:09

Прокурора-зрадника з Миколаєва відправили до СІЗО ще на два місяці

Олеся Баранцевич

У п’ятницю, 23 грудня, судді Приморського районного суду Одеси продовжили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для екскерівника Миколаївської окружної прокуратури Геннадія Германа, обвинуваченого у державній зраді. 

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань

Вперше за час розгляду справи Германа на засіданні були присутніми рідні військових, які загинули через співпрацю обвинуваченого колишнього керівника прокуратури із росіянами. Як відомо, у березні російські окупанти нанесли ракетний удар по військових казармах у Миколаєві, внаслідок яких загинули українські захисники. 

Перед початком засідання Оксана Руцька, мати одного із полеглих у Миколаєві захисників, звернулася до суду із проханням дати родичам можливість стежити за ходом судової справи. 

«Ми хочемо, з огляду на те, що це дуже тяжкий злочин військовий, щоб судове засідання було відкритим. Дайте нам змогу слідкувати за судовим засіданням і тримати руку на пульсі. Нас не долучили як потерпілу сторону під час досудового розслідування, нам не повідомили, що ми маємо на це право. Під час судового процесу ми вже не можемо зайти як потерпіла сторона, але ми хочемо знати що відбувається в процесі», - звернулась до суду жінка. 

Із цим не погодився прокурор, а також заперечили захисники обвинуваченого, посилаючись на те, що матеріали справи містять державну, військову та слідчу таємниці. 

«Це може в майбутньому вплинути на хід бойових дій та подальшу долю інших військових», - заявив адвокат Германа, що обурило рідних полеглих військових. 

Однак судді прийняли рішення проводити засідання у відкритому режимі, за необхідності розглядаючи певні матеріали без родичів військових та журналістів. 

Сторона обвинувачення повідомила, що в ході розслідування було проведено слідчі дії, які підтвердили підозру у державній зраді з боку Германа. Зокрема, прокурор зазначив, що відповідні докази було знайдено під час огляду телефона обвинуваченого. 

«Герман Геннадій Юрійович обвинувачується у тому, що він, будучи громадянином України, обіймаючи посаду керівника Миколаївської окружної прокуратури, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, не погоджувався з політикою представників української держави щодо висвітлення причин і наслідків здійснення збройними силами Російської Федерації збройної агресії проти України. Підтримуючи ідеї проросійської спрямованості… з початку березня, до 4 квітня 2022 року включно, перебуваючи в місті Миколаєві, на виконання отриманого завдання надавав допомогу іноземній державі - РФ, яка веде збройну агресію проти України», - повідомив прокурор. 


Зокрема, стало відомо, що обвинувачений збирав на мобільний телефон інформацію щодо обстановки у Миколаєві, яку передавав представнику Росії через Телеграм. Серед таких даних була інформація про українських військових та правоохоронців, які загинули, захищаючи Україну. 

Прокурор вважає, що його ексколега, нині обвинувачений у співпраці з Росією, може переховуватися від слідства, тому повинен перебувати у СІЗО без права на внесення застави. Проти цього не заперечували адвокати Германа.  Заслухавши всі клопотання, суд ухвалив продовжити Герману ще на два місяці запобіжний захід у вигляді тримання під вартою в Одеському слідчому ізоляторі без права на внесення застави. 

Дії Геннадія Германа кваліфіковані за ч.2 ст.111 Кримінального кодексу України - «Державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану». Йому загрожує найвища міра покарання - довічне ув’язнення. 

Нагадаємо, 5 квітня Служба безпеки України за підозрою у державній зраді затримала високопоставленого прокурора – керівника Миколаївської окружної прокуратури Геннадія Германа

Після цього голова Миколаївської ОВА Віталій Кім заявляв, що з огляду на удари, до яких причетний Герман, миколаївці готові влаштувати самосуд над зрадником

У центрі уваги