16.12.2022
19:20

Поширювали дописи з виправдовуванням агресії РФ проти України: на Миколаївщині засудили чоловіка та жінку

На Миколаївщині суд виніс вирок двом жителям Вознесенського району за дописи у соціальній мережі з виправдовування збройної агресії РФ проти України.

Про це повідомляє прокуратура Миколаївської області.

"За підтримання публічного обвинувачення прокурорів Вознесенської окружної прокуратури двох мешканців Вознесенського району -  69-річну жінку та 49-річного чоловіка, визнано винними у поширенні матеріалів, у яких міститься виправдовування, визнання правомірною та заперечення збройної агресії РФ проти України (ч. 2 ст. 436-2 КК України)", - йдеться в повідомленні. 

За даними слідства, проросійські налаштовані громадяни на своїх сторінках у забороненій соціальній мережі "Одноклассники" поширювали дописи, у яких виправдовували та визнавали правомірною збройну агресію РФ проти України, а також глорифікували осіб, що беруть участь та сприяють збройному вторгненню на суверенну територію України.

Крім того, під час проведення санкціонованого обшуку у жителя Вознесенського району виявлено та вилучено тротилову шашку вагою 200 грам. Йому було пред’явлено обвинувачення ще і за фактом незаконного зберігання вибухових речовин без встановленого дозволу (ч.1 ст.263 КК України).

Зазначається, що в ході судового розгляду засуджені визнали свою вину та щиро покаялись.

"За результатами судового розгляду їх визнано винними в інкримінованих злочинах та призначено покарання: чоловіку - 5 років позбавлення волі з іспитовим строком на 2 роки, жінці – 3 роки позбавлення волі з іспитовим строком на 1 рік 6 місяців", - додали в прокуратурі.

Раніше суд виніс вирок 54-річній чиновниці, яка в листуванні з колегою всіляко виправдовувала дії військових РФ. При цьому жінка працювала в одному з органів влади Миколаєва.

У центрі уваги