15.12.2022
20:01

Білорусь готується до війни з Україною – Генштаб

В Генеральному штабі не виключають, що Білорусь піддалася на вмовляння Кремля і таки готується до військового зіткнення з Україною.

Про це повідомив представник Генштабу Олексій Громов, передає Центр журналістських розслідувань.

З середини жовтня в Білорусі почали нарощувати російське військове угрупування. Зокрема, підготовку проходять підрозділи другої мотострілецької дивізії та першої танкової армії західного військового округу.

«Таким чином кремль використовує офіцерський склад та полігонну інфраструктуру Білорусі для відновлення боєздатності існуючих, а також підготовки новостворених підрозділів збройних сил Російської Федерації», - пояснили в Генштабі.

Також останніми тижнями інтенсивність переміщення на територію Білорусі озброєння та військової техніки, що призначені для укомплектації підрозділів окупантів. Ймовірно нові авіаційні удари можливі з території Білорусі. Однак, поки що немає повітряного угрупування, яке б забезпечило авіаційну підтримку війську.

«З урахуванням наявних даних можна зазначити, що наразі ймовірність проведення наступальної операції з території Республіки Білорусь залишається низькою», - наголосив Олексій Громов.

Нагадаємо, українські прикордонники відреагували на перевірку бойової готовності білоруських сил. 13 грудня, в Білорусі раптово розпочалася перевірка бойової готовності збройних сил. Також з телеграм-каналів надходила інформація про те, що військова техніка вирушила до українського кордону.

У центрі уваги