24.11.2022
20:00

На деокупованих територіях Миколаївщини та Херсонщини ідентифікували близько 200 загиблих - Мінреінтеграції

На звільнених територіях Миколаївської та Херсонської областей відпрацьовано 50 локацій імовірних поховань, пошуковці ідентифікували тіла близько 200 загиблих.

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Так, на звільнених територіях Миколаївської та Херсонської областей пошукові групи Офісу Уповноваженого зі зниклих безвісти продовжують відпрацьовувати локації ймовірних поховань.

"Пошуковці взялися до справи з першого дня деокупації. Працювати доводиться в надскладних умовах, адже безпекова ситуація тут досі нестабільна. Наразі відпрацьовано 50 локацій, де фахівці вже розшукали й ідентифікували тіла близько 200 загиблих", - йдеться у повідомленні.

Командам допомагають місцеві жителі, які вказують на досі невідомі масові місця поховань. Поки наймасовіше виявлено в Ізюмі, втім і на інших локаціях трапляються не менш масштабні за чисельністю загиблих могили.

Також не припиняються пошукові роботи, ексгумація й ідентифікація тіл у Донецькій і Харківській областях.

"Наші пошуковці працюють, ризикуючи власним життям. Весь процес дуже довгий і складний, він може затягнутися на місяці. Командам допомагають місцеві жителі, які вказують на досі невідомі нам масові місця поховань. Поки наймасовіше виявлено в Ізюмі, втім і на інших локаціях трапляються не менш масштабні за чисельністю загиблих могили", – підкреслив Уповноважений зі зниклих безвісти Олег Котенко.

Додамо, що працює гаряча лінія Уповноваженого зі зниклих безвісти: 0 800 339 247.

У вихідні повідомлення приймаються у Viber і Telegram за телефоном: (095) 896-04-21.

Повідомити про зниклих осіб можна безпосередньо Уповноваженому: (099) 792-01-26.

Нагадаємо, в Херсонській області поліція виявила тіла 63 закатованих українців.

У центрі уваги