24.11.2022
14:15

Миколаївщина: затримали керівниць відділів "бухобліку" та "соцзабезпечення" в окупаційній адміністрації Снігурівки

У Миколаєвській області правоохоронці затримали двох посібниць загарбників, які були призначені на керівні посади в окупаційній адміністрації Снігурівки.

Про це повідомляє СБУ.

"Служба безпеки затримала ще двох ворожих поплічниць під час стабілізаційних заходів у звільнених районах Миколаївської області. Ними виявились жительки Снігурівки, які під час захоплення міста добровільно приєднались до лав окупаційної адміністрації. Там їх призначили керівницями "відділу бухгалтерського обліку" та "відділу соціального забезпечення", - йдеться в повідомленні.

За даними спецслужби, перебуваючи на "посадах", вони змушували місцевих жителів надавати свої установчі дані ворожій адміністрації, прикриваючись нібито подальшим нарахуванням "соцвиплат" у російських рублях. При цьому, отримані персональні відомості громадян ворог використовував для підготовки і проведення псевдореферендумів під час окупації регіону.

Крім того, колаборантки сприяли поширенню кремлівського режиму у захопленому районі і агітували людей підтримати загарбників. За це "гарантували" російські зарплати і пенсії.

Після звільнення міста вони намагалась втекти до РФ, де планували уникнути правосуддя. Співробітники СБУ встановили їх місцезнаходження і затримали.

Наразі обом фігуранткам повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання їм міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Нагадаємо, на Миколаївщині правоохоронці затримали мешканку міста Снігурівка, яка приєдналась до окупаційної адміністрації та обіймала посаду "голови апарату" в незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території Снігурівського району.

 

У центрі уваги