23.11.2022
11:12

Проросійська література та мільйони готівки: СБУ завершила обшуки в Києво-Печерській Лаврі та монастирях УПЦ

Вчора, 22 листопада, Служба безпеки України розпочала контррозвідувальні заходи на територіях Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві, Корецького Свято-Троїцького монастиря та у приміщеннях Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ на Рівненщині. Результати обшуків приголомшують.

Про це повідомили у пресслужбі СБУ, передає Центр журналістських розслідувань.

Загалом правоохоронцям вдалося перевірити 350 церковних споруд та майже тисячу людей. Багато мешканців монастирів мали паспорти ще Радянського Союзу, деякі користувалися паспортами громадянина України з ознаками підроблення.

При цьому в монастирях УПЦ поширювали літературу для пропагування «русского міра» в семінаріях та приходських школах. Також в храмах Московського патріархату зберігалися понад 2 мільйони гривень готівкою та 100 тисяч доларів.

«Також на території Києво-Печерської Лаври перебував 32-річний громадянин України. Він може бути причетний до протиправної діяльності в нашій країні проросійського інформаційного агентства «Антван»», - йдеться в повідомленні СБУ.

Нагадаємо, СБУ навідалася з обшуками до Києво-Печерської Лаври. Вказані заходи проводилися для недопущення використання Лаври як осередку «русского мира».

У центрі уваги