22.11.2022
10:10

Протидія підривній діяльності спецслужб РФ: СБУ навідалася з обшуками до Києво-Печерської Лаври

Зранку у вівторок, 22 листопада, Служба безпеки України проводить контррозвідувальні заходи на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

"Ці заходи відбуваються спільно з Національною поліцією та Національною гвардією в межах системної роботи СБУ з протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні. Зокрема, враховуючи збройну агресію РФ, зростає ризик вчинення терористичних актів, диверсій, захоплення заручників, особливо в місцях великого скупчення громадян", - йдеться в повідомленні.

За словами силовиків,  вказані заходи проводяться для:

- недопущення використання Лаври як осередку "русского мира";

- перевірки даних про використання приміщень УПЦ для переховування диверсійно-розвідувальних груп, іноземних громадян, зберігання зброї тощо;

- убезпечення населення від провокацій і терористичних актів".

Пояснюється, що за безпосередньої участі представників церкви правоохоронці: проводять огляд території та приміщень Лаври для виявлення заборонених до обігу предметів, а також здійснюють перевірку осіб на території Лаври щодо їхньої причетності до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України.

У спецслужбі наголошують, що всі дії відбуваються в межах чинного законодавства.

"Окремо підкреслено, що в своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України", - зазначили у відомстві.

Нагадаємо, 12 листопада під час богослужіння в одному з храмів Києво-Печерської Лаври прозвучали заклики пропагандистського характеру про прославляння так званого «русского міра». Інцидент отримав розголос в соціальних мережах і ним зацікавилися правоохоронці.

У центрі уваги