18.11.2022
18:51

З початку війни Україна отримала понад 23 млрд доларів міжнародної допомоги - Шмигаль

Починаючи з 24 лютого Україна отримала загалом понад 23 мільярди доларів міжнародної фінансової допомоги.

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 18 листопада.

"Україна відчуває надійну підтримку світу в нашій боротьбі за свободу та незалежність. Від початку повномасштабної війни ми отримали понад 23 млрд доларів міжнародної фінансової допомоги. З них 4,8 млрд від Європейського Союзу та 8,5 млрд від Сполучених Штатів", - сказа він.

Шмигаль додав, що за ці кошти фінансують критично важливі бюджетні видатки. Зокрема, виплати бюджетникам, пенсіонерам, ВПО, отримувачам субсидій, на підтримку спроможності громад.

"Сьогодні під час візиту до Києва виконавчий віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс запевнив, що Україна наступного тижня отримає черговий транш макрофінансової допомоги від ЄС у розмірі 2,5 млрд євро. І ще один на 500 млн євро — у грудні. Дякуємо європейським партнерам за послідовну солідарність з Україною", - зазначив глава уряду.

Він також наголосив, що важливий крок назустріч Україні зробила Канада. Уряд країни вже випустив в обіг державні п'ятирічні облігації на суму 500 млн канадських доларів. Тепер через купівлю суверенних облігацій для України (Ukraine sovereignty bonds) всі охочі можуть зробити внесок у зміцнення нашої держави. Таким чином канадці інвестують у нашу перемогу, а Уряд Канади гарантує інвесторам виплату відсотків. Дякуємо канадським друзям за таку ініціативу та за віру в наше майбутнє.

Крім того, глава уряду акцентував увагу, що у прийдешньому році підтримка країн-партнерів та міжнародних фінансових інституцій буде для нашої держави надважливою.

"Розраховуємо у 2023 році на великий пакет фінансової допомоги Євросоюзу в розмірі 18 млрд євро. Це покриє бюджетний дефіцит по необхідних необоронних видатках.Так само очікуємо позитивного рішення Конгресу США щодо виділення 37,7 млрд доларів. Це, зокрема, пряма бюджетна підтримка, швидке відновлення, енергетична безпека та видатки на інші цілі", - сказав Шмигаль.

Також глава уряду висловив вдячність всім державам, які в межах координаційної групи "Рамштайн" вкотре посилили нашу обороноздатність. Зокрема, Канаді, Швеції, Німеччині, Іспанії, Польщі, Греції та іншим.

Нагадаємо, уряд Угорщини заблокував пакет допомоги від ЄС у розмірі 18 мільярдів євро, який Україна мала отримати у 2023 році. В Міністерстві фінансів Угорщини відкрито заявили, що не підтримують цю ініціативу.

У центрі уваги