18.11.2022
16:50

У КМДА розповіли, чи будуть в Києві встановлювати головну новорічну ялинку України

Рішення про встановлення новорічної ялинки у Києві ухвалять після консультацій з силами оборони. У разі її встановлення, фінансування відбуватиметься за рахунок меценатів.

Про це повідомляє Київська міська держадміністрація.

"Комісія Київради з питань культури, туризму та суспільних комунікацій розглянула петицію щодо недоречності встановлення новорічної ялинки в столиці в умовах воєнного стану. Комісія рекомендувала профільним департаментам врахувати усі пропозиції щодо невикористання коштів з бюджету, дотримання заходів безпеки та заощадження електроенергії. При цьому комісія вирішила не підтримувати петицію щодо не встановлення ялинки", - йдеться в повідомленні.

Заступниця голови КМДА Ганна Старостенко сказала, що Київ ухвалить рішення щодо встановлення ялинки після консультацій із військовими. Вона додала, що бюджетні гроші не будуть використовуватися для створення святкової атмосфери у місті.

"До нас вже звернулися меценати та соціально відповідальний бізнес із пропозицією допомогти у встановленні та оформленні ялинки. Нам готові надати і саме новорічне дерево, і прикраси, а також генератор для підсвічення ялинки, у разі якщо такий формат буде схвалено. Після свят ми зможемо передати його до установи критичної інфраструктури або на фронт. Також ми розглядаємо варіант, що підсвічуватимуть ялинку лише в певні дні або години. Наприклад, у день відкриття 19 грудня, на Різдво (25 грудня та 7 січня) та у Новий рік", - сказала вона.

Старостенко додала, що столиця однозначно відмовиться від організації святкового ярмарку та концертів біля головної ялинки.

Якщо ялинку таки будуть встановлювати, місто разом із правоохоронцями подбає про заходи безпеки.

У Департаменті муніципальної безпеки підкреслили, що рішення про встановлення Головної новорічної ялинки країни будуть ухвалювати за підсумками консультацій із командуванням угруповання сил і засобів оборони міста Києва.

Нагадаємо, 15 листопада в Києві російські ракети прилетіли в житлові будинки.

У центрі уваги