16.11.2022
10:53

Британські розвідники сказали, чи є загроза затоплення Херсонщини після пошкодження дамби Каховської ГЕС

У Херсонській області російські окупанти, тікаючи з правого берега Дніпра, пошкодили дамбу Каховської ГЕС. Наразі ці ушкодження не несуть загрози затоплення територій.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

Так, у британській розвідці зазначили, що Каховська дамба є однією з двох основних пунктів перетину доріг у нижній течії річки Дніпро. ЗСУ ще з серпня завдавали високоточних ударів по переправі, аби відрізати логістику ворога.

Проте 11 листопада окупанти, втікаючи, підірвали міст, щоб перешкодити майбутньому контрнаступу українських військ. У результаті три прольоти автомобільного та залізничного мостів на північному кінці дамби були зруйновані, тому пересуватися нею стало неможливо.

"Проте три водозливні шлюзи під цією ділянкою дамби залишилися в основному неушкодженими. Нинішній рівень загрози навряд чи призведе до серйозних повеней нижче за течією", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, на початку листопада російські загарбники заявили, що українська сторона обстріляла Каховську гідроелектростанцію. За інформацією окупантів по ГЕС завдали удару ракетами HIMARS.

 

У центрі уваги