15.11.2022
08:20

В ООН проголосували за резолюцію про відшкодування репарацій Росією

Кожен день країни Європейського Союзу та міжнародні організації роблять все більше кроків до ізоляції держави-терориста. Вчора, 14 листопада, на спеціальній сесії Генеральної Асамблеї ООН ухвалили резолюцію про відшкодування збитків, завданих російським агресором.

Про це повідомляє Європейська Правда, передає Центр журналістських розслідувань.

Автором резолюції виступила Україна. Документ підтримали 94 країни, ще 14 країн висловилися проти її затвердження, серед яких традиційно Куба, КНДР, Китай, Зімбабве, Сирія, Росія та інші.

«Російську Федерацію має бути притягнуто до відповідальності за будь-які порушення міжнародного права в Україні або проти України, включно з її агресією на порушення Статуту Організації Об'єднаних Націй, а також будь-якими порушеннями міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини, і що вона повинна нести правові наслідки всіх своїх міжнародно-протиправних діянь, включно з відшкодуванням шкоди, зокрема будь-якої шкоди, заподіяної такими діяннями», - вважають у Генасамблеї ООН.

Також планується створення міжнародного механізму, що дозволить відшкодувати збитки та втрати, спричинені російською агресією проти України.

Раніше повідомлялося, що Україна подасть в ООН резолюцію про репарації РФ за вторгнення. У жовтні на Генасамблеї ООН Україна надасть резолюцію про виплату Росією репарацій за розв'язану війну.

У центрі уваги