14.11.2022
17:11

Сєнкевич: обстрілів Миколаєва стало менше, проте повертатися до міста ще небезпечно

Останнім часом, особливо зі звільненням Херсону від російських загарбників, обстрілів Миколаєва поменшало, але повертатися в місто ще небезпечно.

Про це під час брифінгу 14 листопада повідомив міський голова Олександр Сєнкевич.

"Миколаїв обстрілювався дуже активно весь час війни, останні два тижні ці обстріли зменшилися. Востаннє нас обстрілювали три дні тому: ви знаєте цей випадок, у п'ятиповерховій будівлі обвалилися всі поверхи, загинуло сім людей... З того часу ми чуємо вибухи на околицях міста, але в самому місті вибухів немає", - зазначив Сєнкевич.

Він нагадав, що росіяни обстрілювали Миколаїв з-під Херсону, з ракетних комплексів С-300. Наразі, очевидно, ці комплекси перекинули на лівий берег Дніпра.

"Тому зараз у нас тихо. Не думаю, що так буде завжди, але, сподіваюся, (це триватиме. - ред.) якнайдовше", - сказав мер.

Утім, він продовжує відраджувати миколаївців, які виїхали з міста, від повернення: по-перше, через відсутність водопостачання, по-друге, через небезпеку відновлення обстрілів.

Місто, за його словами, наразі не відбудовує зруйновані російськими снарядами об'єкти, оскільки таке витрачання коштів нелогічне з огляду на можливість нових атак з боку рф.

Щодо великого і середнього бізнесу Сєнкевич вважає, що повернутися і відновити роботу можуть лише ті підприємства, власники яких здатні забезпечити безпеку своїх працівників.

Раніше міський голова повідомив, що станом на сьогодні бюджет Миколаєва наповнюється значною мірою за рахунок податків на доходи фізичних осіб, які сплачують військовослужбовці.

У центрі уваги