14.11.2022
14:31

"Майже всі прізвища відомі": Шкарлет розповів, скільки вчителів погодилися на співпрацю з окупантами

Українській владі відомі прізвища майже всіх педагогів, які пішли на співпрацю з ворогом. Кожен колаборант відповідатиме перед законом.

Про це в ефірі національного телемарафону заяив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет.

За його словами, кількість освітян, які погодилися на колабораційні дії та викладання за російською програмою, "вкрай низька" – лише 1% по Україні і, зокрема, на Херсонщині. 

"Кількість вчителів, які погодилися на колабораційні дії та співпрацювали з окупантами, вкрай низька. Ми співпрацюємо з правоохоронними органами, прізвища майже всіх відомі. Вони абсолютно повною мірою відповідатимуть перед законом за свої колабораціоністські дії. Це справа правоохоронних органів, я сподіваюся, що всіх буде притягнуто", – зазначив глава Міносвіти.

Шкарлет додав, що на Херсонщині переважна більшість українських дітей не пішли до школи, а навчалися дистанційно за українською програмою. 

"Анонси так і залишилися анонсами. Переважна більшість дітей не пішли до шкіл. Керівниками закладів освіти на Херсонщині взагалі призначали будь-кого. Деякі з них не те що не мали педагогічної освіти, а взагалі були без освіти", – підкреслює Шкарлет.

Міністр також повідомив, що трудові відносини з освітянами-колаборантами уже розірвані.

Нагадаємо, на Харківщині в Богуславській загальноосвітній школі правоохоронці вилучили 500 російських підручників. Під час окупації населеного пункту "влада" планувала викладати дітям за програмою РФ.

 

У центрі уваги