07.11.2022
16:31

"Мотор Січ", "Укрнафта" і ще три підприємства передали під контроль Міноборони - РНБО

Активи компаній "Мотор Січ", "Запоріжтрансформатор", "АвтоКрАЗ", "Укрнафта" та "Укртатнафта" передано в управління Міністерства оборони.

Про це під час брифінгу 7 листопада повідомив секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов.

"На виконання рішення Ставки Верховного головнокомандувача та у зв'язку з військовою необхідністю 6.11 відбулось відчуження 5 підприємств: "Мотор Січ", "Запоріжтрансформатор", "АвтоКрАЗ", "Укрнафта", "Укртатнафта". Вилучені активи набули статусу військового майна, їх управління передано Міністерству оборони України", - сказав Данілов.

Він додав, що після завершення дії воєнного стану зазначені активи можуть бути повернуті власникам або можливе відповідне відшкодування їхньої вартості.

Раніше правохоронні органи наклали арешт на майно президента промислового гіганта "Мотор Січ" В'ячеслава Богуслаєва, а також начальника Департаменту зовнішньо-економічної діяльності підприємства. 

22 жовтня В’ячеслава Богуслаєва затримали співробітники СБУ через незаконне постачання з боку «Мотор Січ» товарів військового призначення для російської штурмової авіації.

24 жовтня Служба безпеки України опублікувала аудіозаписи телефонних розмов Богуслаєва, «які підтверджують його співробітництво з ворогом». У СБУ також зазначили, що Богуслаєв виправдовував напад Росії і висловлював сподівання, що російський президент Володимир Путін не зупинить наступ своїх військ, розмірковував про «нацистів» в Україні.

У центрі уваги