04.11.2022
14:33

Здавав окупантам місця дислокації бійців самооборони: на Київщині чоловіка засудили на 15 років

До 15 років позбавлення волі засуджено зраздника, який під час тимчасової окупації частини Київщини здавав ворогу місця перебування бійців місцевої самооборони.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

"У результаті масштабної роботи слідчих Служби безпеки до реального терміну ув’язнення засуджено ще одного зрадника. Під час тимчасової окупації частини Київщини він "здавав" ворогу місця перебування учасників руху опору, зокрема бійців місцевої самооборони", - йдеться в повідомленні.

За даними слідства, на початку повномасштабного вторгнення до складу самооборони одного із селищ Броварського району увійшов місцевий житель. Та після захоплення населеного пункту військами РФ він одразу перейшов на бік загарбників і почав з ними співпрацювати.

Зловмисник "зливав" рашистським карателям адреси проживання односельчан, які чинили опір загарбникам. Саме за його "наводкою" агресори викрали командира та інших учасників загону самооборони, до якого раніше він входив.

За інформацією спецслужби, до потерпілих застосовували насильство і погрози вбивством, Зокрема, встановлено факти, коли людей із зав’язаними очима ставили до стінки і стріляли їм під ноги, імітуючи розстріл.

Після визволення селища зрадник намагався переховуватися на території регіону. Однак співробітники Служби безпеки встановили його місцезнаходження і у квітні затримали.

Суд визнав зловмисника винним за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, СБУ затримала мешканця Бучі, який допомагав росіянам під час окупації, а потім хотів «замаскувати» свої злочини, вступивши в добробат.

У центрі уваги