02.11.2022
13:01

Ердоган заявив, що Росія повертається до зернової угоди. В Міноборони РФ підтвердили

У середу, 2 листопада, президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган оголосив про відновлення роботи "зернового коридору". З такою заявою він виступив після переговорів з Кремлем.

Про це повідомляє агенство Anadolu.

"Президент розповів, що вчора говорив з Путіним щодо "зернового коридору", а сьогодні поговорить із Зеленським. Він також оголосив, що "зерновий коридор" знову відкрито, як це було раніше", - пише видання.

Пізніше російська сторона, яка спочатку хотіла зірвати угоду, офіційно підтвердила, що робота "зернового коридору" відновлюється.

Зокрема, Міноборони РФ повідомило, що нібито отримало так звані "гарантії" від української влади.

"Завдяки участі ООН та сприянню Туреччині вдалося отримати необхідні письмові гарантії з боку України щодо невикористання гуманітарного коридору та українських портів для ведення бойових дій проти РФ", - заявили відомстві.

Як пише видання Bloomberg, міністр оборони РФ Сергій Шойгу особисто зателефонував турецькому колезі, "щоб повідомити про початок операцій".

Нагадаємо, 29 жовтня РФ призупинила участь в угоді ООН щодо зерна на "невизначений термін" після того, як вона заявила про велику атаку українського безпілотника на її Чорноморський флот у Криму.

 

У центрі уваги