25.10.2022
12:30

Урсула фон дер Ляєн: у наступному році Євросоюз виділить Україні допомогу обсягом 18 млрд євро

Європейський Союз має намір підтримувати Україну допомогою у 1,5 мільярда євро щомісяця. Таким чином, це може скласти суму 18 мільярдів євро у 2023 році.

Про це під час виступу на Міжнародній конференції експертів з відновлення України в Берліні заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

"Україна потребує негайної допомоги та швидкого відновлення та відбудови. Ця допомога потрібна для виживання щодня, щоб сплачувати мінімальні потреби кожного дня, грошове утримання для військових та сил безпеки, зарплати для вчителів та лікарів у лікарнях та у сільській місцевості, пенсії для пенсіонерів, та інші невідкладні виплати. Відповідно до оцінки міжнародних фінансових інституцій та України, необхідно мати від 3 до 5 мільярдів євро щомісяця лише для того, щоб покрити ці поточні витрати. Тут потрібна надійна допомога від Європейського Союзу, від наших друзів у Сполучених Штатах та, безмовно, від міжнародних фінансових інституцій", - заявила фон дер Ляєн.

Вона переконана, що це вірно, якщо ЄС візьме на себе справедливу частку цієї допомоги. Президентка ЄК зазначила, що працює з країнами-членами, щоби Євросоюз міг підтримати Україну ресурсами до 1,5 мільярда євро щомісяця війни, що в сумі складатиме близько 18 мільярдів євро у 2023 році.

За словами фон дер Ляєн, Єврокомісія бачить у відновленні та у допомозі України три ключові пункти: 

- Україна має отримувати сталу та постійну підтримку від партнерів на витрати - від нагальних життєвих потреб до довгострокових програм з відбудови та реконструкції; 

– має бути створена відповідна архітектура такої допомоги, щоб вона була якомога більш широкою та інклюзивною; 

- з огляду на те, що Україна отримала статус країни-кандидата на вступ до ЄС, Євросоюз має підтримати всі зусилля України на її шляху до повноцінного членства в Європейському Союзі.

Нагадаємо, Євросоюз надасть Україні макрофінансову допомогу обсягом 9 млрд євро до кінця нинішнього року.

У центрі уваги