22.10.2022
16:53

Чому Німеччина не поставляє Україні сучасні танки: Шольц знайшов іще одну причину

Україна не отримує від Німеччини танки західного зразка, зокрема тому, що влада враховує думку громадян, які не згодні з політикою санкцій та поставками зброї.

Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц в інтерв'ю виданню Welt.

Так, за його словами, Німеччина круговими поставками досягла того, що Чехія, Словенія, Словаччина та Греція вже поставили Україні понад 100 радянських танків. Українська сторона може їх використати одразу, оскільки має для них необхідні запчастини та боєприпаси.

"Але факт залишається фактом: питання про те, яку зброю ми постачаємо, ґрунтується на дуже чіткому принципі - не діяти поодинці... Моє враження від розмов з громадянами: від 20 до 30% не погоджуються ані з політикою санкцій, ані з постачанням зброї. Серед них виборці практично всіх політичних напрямів - ХДС/ХСС, ВДП, "зелених", а також СДПН. Я сперечаюся з тими, хто сумнівається, і пояснюю причини наших рішень", - сказав Шольц.

Він зазначив, що багато німців вважають зважений курс уряду правильним.

"Тож думка дуже широка, ми не повинні забувати це, якщо ми хочемо триматися разом як суспільство", - додав канцлер.

Яу повідомлялося раніше, канцлер Німеччини Олаф Шольц вважає, що його країна достатньо допомагає Україні озброєнням, а рішення передавати ту чи іншу техніку, зокрема сучасні танки, за його словами, відбувається в координації із союзниками.

У центрі уваги