22.10.2022
11:49

Ми не бачимо жодних доказів того, що Росія зацікавлена в припиненні війни, - держсекретар США Блінкен

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив про відсутність ознак того, що Росія готова припинити свою агресію в Україні і перейти до дипломатії.

Про це він сказав на пресконференції з главою МЗС Франції Кетрін Колонна, повідомляє "Європейська правда".

"Коли йдеться про дипломатію для припинення війни, це повністю залежить від того, чи Росія дійде до того місця, де вона дійсно буде зацікавлена у припиненні агресії, яку вона розпочала, і ми не бачимо жодних доказів цього на даний момент" - заявив Блінкен. 

Навпаки, за його словами, Росія подвоює і потроює свою агресію, що проявляється у мобілізації сотень тисяч росіян, фіктивних референдумах та незаконній анексії, бомбардуваннях цивільної інфраструктури.

"Отже, все вказує на те, що президент Путін, далекий від бажання займатися змістовною дипломатією, продовжує діяти в протилежному напрямку.  Фундаментальна проблема, яку він має, полягає в тому, що український народ не тільки надзвичайно мужній і стійкий, він також дуже успішний у тому, щоб не тільки відбити агресію, але й повернути свою землю назад. Українці борються за свою країну, за свою землю, за своє майбутнє.  Росія - ні.  Чим швидше президент Путін зрозуміє це і прийде до цього висновку, тим швидше ми зможемо закінчити цю війну" - зазначив держсекретар США.

За його словами, США будуть розглядати всі засоби для просування дипломатії, якщо побачать таку можливість. 

"Звичайно, ми завжди будемо розглядати це.  Але, як я вже сказав, на даний момент Росія не демонструє жодних ознак бажання займатися змістовною дипломатією" - зазначив він.

Раніше Міністерство закордонних справ України відповіло очільнику російського МЗС Сергію Лаврову. Той в інтерв‘ю на «Россия 1» сказав, що не виключає, що президент України Володимир Зеленський передумає і погодиться на переговори з Кремлем.

Сам глава держави днями вкотре підтвердив, що переговорів із Путіним вести не буде.

У центрі уваги