21.10.2022
11:52

Окупанти посилюють угрупування на правому березі Дніпра - експерт

Андрій Попов, Центр журналістських розслідувань

Попри заяви іноземних та українських джерел про готовність російських військ до втечі з правого берега Дніпра на Херсонщині, окупанти зводять нові укріплення та переправи, а також поповнюють угрупування за рахунок мобілізованих.

Таку думку висловив оглядач групи "Інфоспротив", полковник ЗСУ Костянтин Машовець, передає Центр журналістських розслідувань.  

- Підстрибувати на місці та кидати у повітря чепчики, ще зарано... дуже зарано, - впевнений він.

На Херсонському та Бериславському напрямках ворог продовжує вживати заходів, аби підвищити ефективність системи оборони свого плацдарму на правому березі Дніпра, стверджує Машовець.

- У північно-західній частині плацдарму командування військ противнику зосередило та розгорнуло "свіжу" мотострілецьку БТГр зі складу 80-ї мотострілецької  бригади 14-го армійського корпусу (приблизно, в районі П'ятихаток)... Очевидно, що це було зроблено заради ущільнення бойових порядків між Дудчанами та Іщенко, - інформує він.

До того ж, лише протягом останніх двох діб до населених пунктів Асканія Нова Каховського району, Олексіївка Скадовського району та Новоберислав Бериславського прибули близько тисячі "частково мобілізованих" росіян.

скрін Deep state map

Повідомляється, що окупантам вдалося налагодити наплавну (з вкрадених барж) переправу через Дніпро впритул до Антонівського автомобільного мосту. Зафіксовано щонайменше дві нові поромні переправи противника та елементи ще одного наплавного мосту.

Північніше Херсону, по лінії Благодатне - Барвінок - Загорянівка - Олександрівка командування військ противника організовує новий рубіж оборони міста. Його складатимуть принаймні два батальйонних райони оборони. Експерт вважає, що тут будуть розгорнуті 2,5 БТГр зі складу 35-ї загальновійськової армії.

скрін Deep state map

В той же час журналісти проекту «Схеми», на підставі аналізу супутникових знімків та соцмереж російських військових, отримали свідчення, що щонайменше один з російських військових поромів використовується лише для евакуації бойової техніки на лівий берег.

Після ударів ЗСУ у серпні-вересні по Антонівському мосту, головній артерії, що з’єднує береги Дніпра, саме цей пором, що йде через острів Козацький до Нової Каховки, є однією з основних переправ для окупантів.  

 

Журналісти наводять факти, що з початку жовтня відбулося декілька рейсів, коли на правий берег пором йшов порожнім, а повертався до Нової Каховки з військовою технікою.

Нагадаємо, що слова командувача окупаційних військ в Україні Сергія Суровікіна про те, що російське керівництво має ухвалити "важкі рішення" стосовно Херсонської області та оголошену гауляйтером Володимиром Сальдо "евакуацію" в Інституті вивчення війни (ISW) сприйняли саме як інформаційну підготовку до відступу. Такої ж думки дотримуються в британській розвідці.

Між тим російські пропагандисти та т.зв. воєнкори обіцяють перетворити Херсону на місто-фортецю та плацдарм для зимового наступу на Миколаїв та Одесу. Саме цим пояснюються заклики до масштабної евакуації українців з Херсону під обіцянки надати кожному житло в «в будь-якому регіоні Росії». Як відомо, усі попередні обіцянки кремлівського режиму із забезпечення біженців та переселенців з України виявилися обманом.

Екс-заступник мера Херсона Роман Головня звернувся до містян із закликом не піддаватися паніці, яку роздмухують окупанти.

«Це метушня, ніщо інше, ніж намагання роздмухати паніку, аби прикрити втечу колаборантів та заповнити інформаційне поле в Російській федерації», - заявив Головня.

Він нагадав, що українські війська під час наступу не обстрілюють цивільних. Головня вважає, що потужні обстріли міста може здійснювати російська артилерія в разі відступу з Херсону, але тоді у містян буде можливість евакуюватися до Миколаєва, на контрольовану Україною територію. Натомість переміщення на лівий беріг на заклик окупантів заступник мера вважає найнебезпечнішим варіантом для херсонців.

This publication was produced with the financial support of the European Union. Its contents are the sole responsibility of DW Akademie/ MediaFit Programme for Southern and Eastern Ukraine Програма Медіафіт для Південної та Східної України and do not necessarily reflect the views of the European Union..

У центрі уваги