19.10.2022
14:43

Одеська область посіла друге місце за кількістю виявлених колаборантів

Одеська область посідає друге місце в Україні за кількістю виявлення любителів Росії та інших  колаборантів, поступаючись лише Луганщині.

Про це під час брифінгу повідомив керівник Одеської обласної прокуратури Сергій Костенко. 

"Щодо того, чи є ця робота достатньою, то якщо явище є то робота недостатня, але щоб ви розуміли наше навантаження Одещина посідає друге місце за кількістю виявлених осіб та направлення проваджень до суду таких справ після Луганщини", - зазначив прокурор області.

За його словами, наразі в регіоні розслідують 18 кримінальних проваджень за фактами посягання на територіальну цілісність України, шість щодо державної зради та два щодо пособництва державі-агресору. Судять шість обвинувачених у зраді, 24 - у посяганні на територіальну цілісність та двох обвинувачених у несанкціонованому поширенні інформації.

"Про всі ці випадки, наприклад, про "Професора" ви добре знаєте", - наголосив Сергій Костенко.

За фактами колабораційної діяльності суди розглядають 20 обвинувальних актів, а взагалі в регіоні розпочато 71 провадження. 10 обвинувачених засуджені. 

Також правоохоронці з початку року почали 48 кримінальних проваджень за фактами виправдовування російської агресії та глорифікації її учасників. У судах вже розглядають 31 обвинувальний акт, а 19 обвинувачених вже засуджені. 

Загалом за результатами розгляду у судах таких матеріалів суди винесли 74 обвинувальних вироки. 

Нагадаємо, на Одещині судитимуть агента ФСБ під псевдонімом «Професор».

 

У центрі уваги