18.10.2022
09:10

Британські розвідники: мета атаки безпілотників - завдання збитків енергорозподільчій мережі України

Починаючи з серпня російсько-окупаційні війська зазнають невдач на полі бою в Україні, тому в Москві вирішили завдавати ударів по цивільних об'єктах.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

Як наголошується у зведенні, з 10 жовтня Росія підтримує підвищений темп дальніх ударів по об'єктах на території України. Вони проводилися крилатими ракетами, ракетами ППО класу "земля-земля" та наданими Іраном "Шахед-136" для атаки некерованих літальних апаратів.

"Вельми ймовірно, що основною метою цієї ударів є завдання широкомасштабних збитків енергорозподільчій мережі України", - йдеться в повідомленні.

У Міноборони Британії вважають, що оскільки із серпня Росія зазнавала невдач на полі бою, у неї з'явилося більше бажання завдавати ударів по цивільній інфраструктурі на додаток до українських військових об'єктів.

Раніше в Інституті вивчення війни (ISW) заявили, що атака Росії іранськими дронами на житлову інфраструктуру в Україні 17 жовтня узгоджується з ширшою схемою дій окупантів, які надають перевагу психологічному терору, а не досягненню відчутних ефектів на полі бою.

У центрі уваги