08.10.2022
16:33

Шойгу призначив нового командувача російських військ в Україні: хто ним став

Міноборони Росії призначило нового командувача окупаційних військ в Україні. Ним став генерал армії Сергій Суровікін.

Про це повідомляють російські ЗМІ.

"Рішенням міністра оборони командувачем Об'єднаного угрупування військ у районі проведення СВО призначено генерала армії Сергія Суровікіна", - йдеться в повідомленні.

Відомо, що наприкінці червня цього року Суровікін почав командувати південним угрупуванням російських військ в Україні, яке вело бойові дії у Золотому та Гірському в Луганській області.

З березня по грудень 2017 року Суровікін був командувачем російського угрупування у Сирії, потім Путін призначив його головою ВКС. З січня до квітня 2019 року генерал знову керував військами РФ у Сирії. У сукупності Суровікін командував російським угрупуванням військ у Сирії понад рік.

Цікаво, що під час навчання у Військовій академії імені М. В. Фрунзе у вересні 1995 року був визнаний військовим судом Московського гарнізону винним у пособництві у придбанні та збуті, а також носінні вогнепальної зброї та боєприпасів без відповідного дозволу. Його засудили до року позбавлення волі умовно, незабаром судимість було знято.

Зазначимо, що ще у березні 2022 року Офіс генпрокурора України оголосив підозру Суровікіну у зазіханні на територіальну цілісність та недоторканність України, а також у плануванні, підготовці, розв'язуванні та веденні агресивної війни.

Нагадаємо, новим командувачем Зазідного військового округу РФ з 28 вересня став генерал-лейтенант Бердніков Роман Борисович, який з жовтня 2021 року командував Угрупуванням військ ЗС РФ у Сирійській Арабській Республіці.

 

У центрі уваги