06.10.2022
17:09

Жителям Миколаївщини безкоштовно нададуть дрова, для малозабезпечних родин готують "буржуйки" - ОВА

Жителі прифронтових населенних пунктів Миколаївщини зможуть безкоштовно отримати дрова.

Про це повідомив заступник голови Миколаївської ОВА Валентин Гайдаржі.

Так, він зазначив, що є постанова Кабінету міністрів України та розпорядження начальника Миколаївської ОВА, згідно з якими планується надати мешканцям населених пунктів та територій, розташованих у зонах бойових дій, дрова для опалення в опалювальний сезон.

"Ми формуємо списки знизу нагору. Старости населених пунктів, залежно від потреб та кількості мешканців, формують список. Далі передають його в ТГ, звідки в РВА і потім в ОВА. Формується список та опрацьовується логістика. Наприклад, доставка залізничними коліями до Миколаївської області, а потім розвезення по області. Ми поставили собі завдання організувати доставку до домогосподарств", - розповів заступник голови ОВА.

За його словами, обмежень за обсягом дров поки що немає.

"Кубатура для опалення різна. Ми відштовхуємось від того, яку інформацію нам нададуть старости населених пунктів та голови громад. Бо може бути невеликий будинок, а може – й кілька сімей. Тому ці моменти ми регулюватимемо разом. На сьогоднішній день немає чіткого ліміту на один об'єкт, є рекомендований", – пояснив Гайдаржі.

Він додав, що дрова зможуть отримати й деякі жителі Миколаєва.

"Розглядаються не лише прифронтові населені пункти, а й Миколаїв. Місто знаходиться під обстрілами і не в усіх районах є цілодобова подача електроенергії. "Прильоти" є і по лініях газопостачання. Тому формується через районні адміністрації перелік. Ми врахуємо потреби міста також", - наголосив заступник начальника ОВА.

Крім того, як повідомив Валентин Гайдаржі, для малозабезпечених сімей коштом обласного бюджету передбачено виготовлення двох тисяч "буржуйок".

"Над цим працюють територіальні громади, міста, також щодо цього співпрацюємо з "Червоним Хрестом", донорами. Розраховуємо на понад три тисячі "буржуйок" для малозабезпечених сімей до початку опалювального сезону", - сказав він.

Раніше безкоштовну видачу дров жителям прифронтових населенних пунктів підтвердив голова Миколаївської ОВА Віталій Кім.

У центрі уваги