28.09.2022
11:28

Жителі прифронтових сіл Миколаївщини зможуть безкоштовно отримати дрова - Кім

На Миколаївщині жителі прифронтових сіл, що прилягають до зон проведення бойових дій, зможуть безкоштовно отримати дрова. На даний момент складаються списки та опрацьовується процедура.

Про це повідомив голова Миколаївської ОВА Віталій Кім.

"Учора уряд проголосував ухвалу щодо забезпечення дровами територій, що знаходяться на лінії фронту, деокупованих. Часу мало. Нині ми готуємо списки, готуємо відповідальних осіб – працюємо. В інтернеті вже просять контакти – ще зарано: доопрацьовується порядок, щоб я знав, коли будуть терміни. І це ми не всім людям зможемо забезпечити, хоча, якщо дозволятиме закон і залишиться, то може й так. Але насамперед – це передня лінія фронту, де немає електроенергії, де немає можливості це все відновити. Тому чекайте", - сказав Кім.

Про ініціативу закупити та роздати дрова повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Її підтримав уряд. Зазначається, що витрати на закупівлю та доставку деревини обласна військова адміністрація компенсуватиме шляхом перерозподілу субвенції з державного бюджету.

Передбачено надання можливості обласним військовим адміністраціям Донецької, Запорізької, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської, Дніпропетровської та Чернігівської областей, території яких прилягають до зони проведення бойових дій, забезпечити населення цих територій паливом на період опалювального сезону.

Реалізація проєкту здійснюватиметься в межах видатків, передбачених Міністерством з реінтеграції тимчасово окупованих територій, обсягом 562,5 млн грн.

Раніше повідомлялося, що в Миколаєві триває підготовка до початку опалювального сезону. Процес підготовки інфраструктури до холодів контролюється на кількох рівнях.

У центрі уваги