01.10.2022
09:10

Росіяни викрали гендиректора Запорізької АЕС

Учора, 30 вересня, патруль окупантів зупинив автомобіль гендиректора Запорізької АЕС Ігоря Мурашова. Після цього його вивезли у невідомому напрямку.

Про це йдеться у повідомленні від "Енергоатому":

"У п'ятницю, 30 вересня 2022 року, близько 16:00 генеральний директор Запорізької АЕС Ігор Мурашов був затриманий рашистським патрулем дорогою від станції до Енергодару. Автівку зупинили, його самого силоміць затримали та із зав‘язаними очима відвезли в невідомому напрямку. Наразі немає інформації щодо місця перебування Ігоря Мурашова та його долі".

Наголошують, що генеральний директор ЗАЕС є ліцензованою особою – він несе головну та виключну відповідальність за ядерну та радіаційну безпеку Запорізької АЕС. А тому його затримання створює небезпеку експлуатації найбільшої в Європі атомної електростанції.

"Звертаюсь до генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі, керівника ВАО АЕС Тома Мітчелла із закликом задіяти всі можливі заходи для термінового звільнення Ігоря Мурашова із полону російських окупантів та повернення його до виконання посадових обов‘язків", - сказав президент "Енергоатому" Петро Котін.

Нагадаємо, у середу, 28 вересня, президент України Володимир Зеленський і президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган провели телефонну розмову. Лідери країн обговорили успішний обмін військовополоненими, ситуацію навколо Запорізької АЕС, а також проведення РФ псевдореферендумів на окупованих територіях України.

У центрі уваги