28.09.2022
15:52

Обговорили псевдореферендуми та ситуацію навколо ЗАЕС: Зеленський провів розмову з Ердоганом

У середу, 28 вересня, президент України Володимир Зеленський і президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган провели телефонну розмову. Лідери країн обговорили успішний обмін військовополоненими, ситуацію навколо Запорізької АЕС, а також проведення РФ псевдореферендумів на окупованих територіях України.

Про це повідомила пресслужба президента Туреччини.

"Президент Реджеп Таїп Ердоган провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським. Розмова стосувалася останніх подій російсько-української війни. Президент Ердоган зазначив, що дуже радий, що обмін військовополоненими між РФ і Україною успішно відбувся після тривалої підготовки", - йдеться в повідомленні.

Звернувши увагу на успішне функціонування угоди про відправлення українського зерна через Чорне море, Ердоган наголосив, що "аналогічний підхід може бути застосований і щодо Запорізької АЕС, і повторив пропозицію Туреччини стати посередником у формуванні демілітаризованої зони навколо електростанції".

"Президент наголосив, що проведення односторонніх референдумів у регіонах України, які перебувають під контролем Росії, підірве зусилля, спрямовані на пожвавлення дипломатичного процесу, додавши, що Туреччина готова надавати всебічну підтримку для врегулювання війни шляхом мирних переговорів", - додали в пресслужбі турецького президента.

Раніше речник Ердогана Ібрагім Калин також заявив, що влада Туреччини не визнала результати так званого "референдуму" в Криму у 2014 році й має таку ж чітку позицію щодо псевдореферендумів, які РФ зараз проводить на тимчасово захоплених територіях України.

У центрі уваги