28.09.2022
12:11

Більше зброї для України та нові жорсткі санкції проти РФ: у МЗС зробили заяву після псевдореферендумів

Посилення санкцій проти Росії та збільшення військової допомоги Україні - це те, що має стати відповіддю на пропагандистське дійство Росії під назвою "референдуми" на тимчасово окупованих територіях нашої держави.

Про це йдеться в офіційній заяві Міністерства закордонних справ.

"Україна закликає ЄС, НАТО та Групу семи негайно суттєво підвищити тиск на державу-агресора, включно з новими жорсткими санкціями проти Росії, та суттєво збільшити військову підтримку України, зокрема надати танки, бойові літаки, бронемашини, далекобійну артилерію, засоби протиповітряної та протиракетної оборони", - заявили в МЗС.

Як зазначається в повідомленні, 23-27 вересня Російська Федерація організувала пропагандистське дійство під назвою "референдуми" на тимчасово окупованих територіях Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей України.

"Примус людей на цих територіях до заповнення якихось паперів під прицілом російських військових є черговим злочином Росії у ході її агресії проти України, грубо порушує Конституцію і закони нашої держави, норми міжнародного права та міжнародні зобов’язання Росії. Ця вистава не має нічого спільного з волевиявленням і не несе жодних наслідків для адміністративно-територіального устрою та міжнародно визнаних кордонів України. Україна та міжнародна спільнота засуджують такі дії Росії та вважають їх нікчемними", - йдеться в заяві.

Наголошується, що усі громадяни України, які взяли участь в організації цього дійства разом із російськими окупантами, понесуть справедливе покарання згідно з нормами Кримінального кодексу України. Компетентні органи України вже вживають заходів щодо їхнього розшуку та притягнення до відповідальності.

"Як і у випадку з українським Кримом, Луганська, Донецька, Запорізька та Херсонська області залишаються суверенними територіями України. Україна має повне право на відновлення своєї територіальної цілісності військовими та дипломатичними методами, продовжить звільняти тимчасово окуповані території", - зазначили в МЗС.

Нагадаємо, уряд Великої Британії запровадив санкції проти 92 фізичних і юридичних осіб через організацію Росією псевдореферендумів на тимчасово захоплених територіях України.

У центрі уваги