26.09.2022
18:31

Велика Британія запровадила нові санкції проти РФ за проведення псевдореферендумів

Уряд Великої Британії запровадив санкції проти 92 фізичних і юридичних осіб через організацію Росією псевдореферендумів на тимчасово захоплених територіях України.

"Сьогоднішні санкції стосуватимуться тих, хто стоїть за цими фіктивними голосуваннями, а також осіб, які продовжують підтримувати загарбницьку війну російського режиму. Ми підтримуємо український народ, і наша підтримка триватиме стільки, скільки буде потрібно для відновлення його суверенітету", - заявив глава британського МЗС Джеймс Клеверлі.

Загалом новий санкційний список включає 92 фізичні і юридичні особи. Серед них 33 російські чиновники, яких Кремль відправив на захоплені території, а також місцеві колаборанти.

Санкційний пакет також включає 55 членів правління державних компаній рф, які продовжують фінансувати російську воєнну машину. Йдеться, зокрема, про членів правління Газпромбанку, Сбербанку та Совкомбанку.

Крім того, Велика Британія запровадила санкції щодо 4 російських олігархів, серед яких Год Нісанов, статки яких загалом оцінюються у 6,3 млрд фунтів стерлінгів.

Під санкції потрапила і компанія IMA Consulting, яку називають "улюбленим PR-агентством Путіна".

Додамо, що на сьогодні Велика Британія запровадила санкції щодо більш як 1200 фізичних осіб і понад 120 організацій, у тому числі більш як 120 олігархів із загальним капіталом понад 130 мільярдів фунтів стерлінгів.

Нагадаємо, група G7 виступила у Нью-Йорку зі спільною заявою. Міністри рішуче засудили дії Кремля, зокрема, щодо проведення референдумів на окупованих територіях.

У центрі уваги