23.09.2022
10:28

G7 обіцяє Росії нові санкції через псевдореферендуми

Група G7 виступила у Нью-Йорку зі спільною заявою. Міністри рішуче засудили дії Кремля, зокрема, щодо проведення референдумів на окупованих територіях.

Про це повідомляє "Європейська правда":

"Будь-які референдуми в умовах присутності російських військових, залякування та примусових депортацій не можуть бути вільними й чесними. Будь-яка форма анексії території України буде грубим порушенням її суверенітету згідно з Хартією ООН", - йдеться у повідомленні.

G7 також обіцяє подальші точкові санкції і продовження економічного та політичного тиску на РФ. 

"Вони (міністри) засудили зумисні ескалаційні кроки Росії, включно з частковою мобілізацією резервістів та безвідповідальною ядерною риторикою. Росія має негайно припинити агресію, відвести війська та озброєння з України і поважати її суверенітет і територіальну цілісність у межах міжнародно визнаних кордонів", - йдеться у тексті. РФ також закликають припинити "фільтрацію" і примусове вивезення українців з окупованих територій до РФ.

Нагадаємо, сьогодні, 23 вересня, російські окупанти розпочали проводити фіктивні референдуми на окупованих територіях Донецької, Луганської областей та Мелітополя.

 

У центрі уваги