27.09.2022
18:29

Херсонські проукраїнські медіа дозволяли собі заради реклами «хайпувати» на темі окупаційного «референдуму»

Марія Острожна, Центр журналістських розслідувань

Дуже недоречну рекламу з використанням теми окупаційного «референдуму», який з 23 по 27 вересня проводився на загарбаній росіянами частині Херсонської області, розмістили деякі медіа-ресурси.

Редакційна політика цих медіа – проукраїнська та антиокупантська, але заради реклами вони розмістили сумнівні з точки зору правдивості повідомлення про викрадення херсонців для «голосування».

Ці повідомлення містять посилання на ресурси комерційного характеру, що, крім усього іншого, є ще й обманом читачів. А сам факт розміщення повідомлень про викрадення можна охарактеризувати як недоречне «хайпування» на дуже болісній для багатьох херсонців темі.

Чимало мешканців міста в дні проведення фейкового «референдуму» взагалі не виходили з домівок, щоб запобігти примусової участі в цьому фарсі, а також не відчиняли двері так званим «мобільним групам» від «виборчих комісій», які ходили по домівках та квартирах з 23 вересня.

Тому повідомлення про нібито викрадення людей для участі в «референдумі» створюють додаткову нервозність в без того непрості ситуації.

І тому інші херсонські медіа різко засудили недоречне «хайпування» на болісній для людей темі.

В результаті деякі повідомлення були видалені з ресурсів.

Нагадаємо, окупанти в Херсонській області проводять «референдум» без списків виборців.

У центрі уваги