26.09.2022
08:50

"Часткова" мобілізація підриває фундаментальні позиції РФ, що Путін не зможе вирішити - ISW

Президент РФ Володимир Путін не доклав жодних зусиль, аби підготувати населення Росії до війни та так званої "часткової" мобілізації.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Так, аналітики зазначають, що до 24 лютого російські високопосадовці та пропагандисти неодноразово висміювали ідею вторгнення в Україну.

Опісля початку повномасштабної агресії сам Путін наполегливо продовжував називати війну "спеціальною військовою операцією" та не створював у РФ інформаційних умов для підготовки населення до мобілізації.

"Промахи Путіна щодо цього особливо важливі, оскільки на російській землі немає ні українських військ, ні військ НАТО, також немає загрози вторгнення в РФ. Зараз не 1812, 1914 або 1941 рік, і фактори, які сприяли мобілізації населення тоді, просто відсутні у війні проти України, хоч би як Путін її не представляв своєму народу", - наголосили в ISW.

Фахівці також вказують, що збройні сили Росії не створювали умов для ефективної мобілізації принаймні з 2008 року і не формували резервні сили, необхідні для миттєвого призову. Швидких рішень цих проблем немає.

"Процес мобілізації буде потворним, якість резервістів низькою, а їхня мотивація воювати, ймовірно, ще гіршою", - переконані в Інституті вивчення війни.

Аналітики додають, що проблеми, які підривають зусилля Путіна з мобілізації росіян, настільки глибокі та фундаментальні, що він не зможе розв'язати їх найближчими місяцями, а можливо, і роками.

"Ця мобілізація не вплине на перебіг війни у 2022 році і, імовірно, не матиме драматичного впливу на здатність Росії підтримувати нинішній рівень зусиль у 2023 році", - підсумували в ISW.

Нагадаємо, часткова мобілізація у Росії триває вже кілька днів. Відомо, що військові комісаріати, аби виконати план, працюють цілодобово.

У центрі уваги