23.09.2022
17:05

МАГАТЕ планує збільшити кількість представників на Запорізькій АЕС

Кількість представників МАГАТЕ на Запорізькій АЕС може збільшитись. Принаймні такі плани має Міжнародне агентство з питань ядерної енергії.

Про це сказав пем’єр-міністр Денис Шмигаль на брифінгу у Нью-Йорку:

"Своїми діями на Запорізькій АЕС росія поставила всю Європу на межу ядерної катастрофи. Безпека наших ядерних об’єктів - це один із ключових викликів для всіх у світі. Це питання в ООН ми обговорювали з президентом Франції, прем’єрами Японії та Нової Зеландії, головами МЗС Великої Британії, Німеччини та Індії, з керівництвом ЄС, а також з головою МАГАТЕ, паном Гроссі. Всі розуміють важливість демілітаризації ЗАЕС і безпечної роботи об’єкту. Як один із кроків у цьому напрямку МАГАТЕ планує збільшити свою місію на станції", - підкреслив прем’єр-міністр України.

Разом з тим Шмигаль сказав про важливість додаткових місій ООН та ЄС на Запорізьку АЕС та створення навколо ЗАЕС 30-кілометрової зони безпеки.

Нагадаємо, 21 вересня 2022 року, о 01:13, росіяни знову обстріляли Запорізьку АЕС. Було пошкоджено обладнання зв’язку енергоблоку №6 з відкритим розподільчим пристроєм.

У центрі уваги