21.09.2022
10:54

Уночі російська армія обстріляла Запорізьку АЕС

Сьогодні, 21 вересня 2022 року, о 01:13 росіяни знову обстріляли Запорізьку АЕС. Було пошкоджено обладнання зв’язку енергоблоку №6 з відкритим розподільчим пристроєм.

Про це розповіли в Енергоатомі.

"Внаслідок атаки відключились блоковий трансформатор і трансформатори власних потреб енергоблоку. Через втрату живлення відбувся аварійний запуск двох дизель-генераторів систем безпеки для забезпечення роботи насосів охолодження палива", - йдеться у повідомленні.

О 02:00 персоналом ЗАЕС була знайдена можливість і налагоджено живлення власних потреб енергоблоку №6 від системи шин інших енергоблоків станції. Дизель-генератори 6-го енергоблоку були вимкнені і переведені в режим чергування.

"Рашисти продовжують вчиняти акти ядерного тероризму на атомних станціях України. Їх не зупиняє навіть присутність на майданчику Запорізької АЕС інспекторів МАГАТЕ.  Від цієї організації ми в черговий раз очікуємо більш рішучих дій щодо припинення агресивних дій росії проти цивільних ядерних об‘єктів України, допомоги в деокупації ЗАЕС і встановлення зони ядерної та фізичної безпеки навколо атомних електростанцій України", - наголосили в Енергоатомі.

Нагадаємо, у ніч проти 19 вересня росіяни нанесли ракетний удар по Південноукраїнській АЕС. Ворожа ракета впала за 300 метрів від території станції.

У центрі уваги